česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Miloslav Stašek skončil ve funkci

Po více než pěti letech skončil ve funkci dosavadní velvyslanec ČR s působností pro Indii, Bangladéš, Nepál, Srí Lanku, Bhútán a Maledivy pan Miloslav Stašek.

Oficiální rozloučení na Ministerstvu zahraničních věcí Indické republiky proběhlo v pátek 14. srpna 2015. Státní ministr zahraničních věcí Indické republiky pan Vijay Kumar Singh poděkoval českému ambassadorovi za jeho aktivní úsilí v prohlubování vzájemných vztahů mezi ČR a Indií a popřál mu hodně zdaru na novém působišti.  Již dříve se s velvyslancem M. Staškem rozloučili také další vysoce postavení představitelé Indie a dalších zemí jeho působnosti.

Z Dillí pan velvyslanec Stašek odcestoval s celou rodinou v sobotu 15. srpna 2015 zpět do České republiky. Vrací se na Ministerstvo zahraničních věcí, kde byl jmenován do funkce ředitele odboru ekonomické diplomacie.

Velvyslanectví ČR v Dillí v poslední době prošlo výraznou personální obměnou. V rámci pravidelného střídání diplomatů opustila Dillí dosavadní zástupkyně velvyslance Andrea Kučerová, kterou vystřídal Roman Masařík. Obchodního radu Jiřího Janíčka vystřídal na postu vedoucího ekonomického úseku Milan Touš. Dosavadního vedoucího finančně-hospodářského oddělení Jana Bednaříka vystřídal Pavel Vašina. Ředitele zastoupení CzechTrade v Mumbaji Ivana Kameníka vystřídal Tomáš Rousek. Proběhlo také vystřídání na některých nižších pozicích.

Novým velvyslancem v Indii byl jmenován pan Milan Hovorka, který se ujal vedení ZÚ k 1.9.2015.