česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření vízového centra v Bengaluru

Kdy: 16.06.2016, Kde: Bengaluru

Ve čtvrtek 16. června 2016 se uskutečnilo slavnostní otevření nového vízového aplikačního centra České republiky v hlavním městě indického svazového státu Karnataka Bengaluru (býv. Bangalore). S otevřením tohoto centra již žadatelé nemusí cestovat kvůli podání žádosti o schengenské vízum do Mumbai (býv. Bombaj) nebo do Dillí, pokud je hlavním cílem jejich cesty do schengenského prostoru Česká republika, a mohou podat žádost přímo v samotném Bengaluru.

Je to poprvé v historii bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Indií, kdy žadatelé z jižní Indie mají tuto možnost, a to znamená, že již nemusí cestovat do Dillí nebo Mumbai a žádat tam o krátkodobé vízum do 90 dnů pobytu. Předpokládá se, že existence tohoto centra je bude stimulovat, aby začali obchodovat s českými firmami, anebo se prostě vypravili do České republiky na dovolenou.

Žádost o schengenské vízum se podává na předepsaném formuláři (.doc). Způsob podání žádosti, včetně požadovaných dokladů, je uveden na webové stránce http://www.vfsglobal.com/CzechRepublic/India/how_to_apply.html.

Je dobré prověřit si před podáním žádosti v tomto seznamu podpůrných dokladů, zda je žádost doložena všemi potřebnými doklady, a podívat se i na odpovědi na nejčastější otázky.

Vízové centrum přijímá pouze žádosti o krátkodobá víza, od podání žádosti do jejího vyřízení by nemělo uplynout více než 15 dnů.  Žadatelé o dlouhodobá víza k pobytu v České republice přesahujícím 90 dnů musí nadále žádost podat osobně na velvyslanectví ČR v Dillí. Doporučujeme sjednat si termín pro podání takové žádosti, a to e-mailem zaslaným na adresu visa.czech@gmail.com.

VAC Bengaluru

Vízové centrum ČR v Bengaluru slavnostně otevřel velvyslanec ČR Milan Hovorka spolu s vedoucími představiteli firmy VFS Global, která bude centrum provozovat. Při této příležitosti bylo vydáno Press Release v angličtině.

CRVAC

přílohy

schengen_visa_PrintApplicationForm_1 197 KB DOC (Word dokument) 15.4.2013