česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s cestovními kancelářemi

Kdy: 08.04.2016, Kde: Dillí

Dne 8. dubna 2016 zorganizovalo velvyslanectví České republiky v Dillí ve svých prostorách akci na podporu turistického ruchu, která přilákala přes čtyřicet profesionálů cestovního ruchu z řad indických cestovních kanceláří.
 

Jednalo se o další ze série akcí, které realizuje velvyslanectví s cílem podpořit rozvoj mezilidských vztahů mezi Českou republikou a Indií prostřednictvím cestovního ruchu, vytvářet předpoklady pro udržitelný růst vzájemných výměn občanů obou zemí a přispívat k růstu české ekonomiky a zaměstnanosti stimulací příjmů z příjezdového cestovního ruchu.

Velvyslanectví, které úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, vychází z velkého potenciálu, který představuje Indie jako jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících výjezdových cestovních ruchů. Předpokládá se, že koncem této dekády se vypraví za prožitky v zahraničí až 50 miliónů Indů ročně.

Česká republika má zájem, aby ji navštívila alespoň určitá část z nich, přičemž její záměr se daří postupně naplňovat. Jen v loňském roce přenocovalo v České republice více než 55 tisíc Indů, což znamená, že její historické pamětihodnosti a přírodní krásy si prohlídlo a do české ekonomiky přineslo nemalé finanční prostředky téměř o polovinu více návštěvníků nežli v roce předcházejícím. Ve srovnání s 13,4 milióny turistů, kteří strávili v České republice alespoň jednu noc, je to necelé jedno půl procento.

Pro zástupce cestovních kanceláří připravilo velvyslanectví celou řadu poznatků týkajících se turistické sezóny a zejména vízových informací, aby jejich klienti a zájemci o cestu do České republiky měli jejich prostřednictvím jasnou představu o tom, jaké podmínky musí být splněny pro hladké vyřízení žádostí o víza.

V průběhu prezentací mimo jiné zaznělo i to, že po zvolnění, které následovalo po zavedení biometriky, se obnovil rostoucí zájem indických žadatelů o víza. I oni si nyní uvědomují, že biometrické prvky pro ně představují potřebnou ochranu proti zneužití. Nově bude zavedena služba pro ty z nich, kteří na základě smluvních podmínek se společností VFS Global, s níž velvyslanectví v Indii spolupracuje, upřednostní nábor biometrických prvků mimo vízová aplikační centra, jež jsou nyní v Mumbai a Dillí.

Volby preferencí nových vízových center v Indii

Volby preferencí nových vízových center v Indii

Určitě dobrou zprávou z pohledu usnadnění vízového procesu je, že v nejbližší době se počet těchto center rozšíří o další čtyři, přičemž indickým odborníkům byla nabídnuta možnost, aby na základě svých zkušenosti pomohli určit pořadí, v nichž budou postupně otvírána.  Výsledek je celkem jednoznačný: Bengaluru, Hyderabad, Chennai a Kolkata.

 O konkrétních datech bude velvyslanectví společně s VFS Global, jehož představitelé byli rovněž přítomni na akci, včas informovat.

Velvyslanectví rovněž připomenulo aktivní přístup k indickému trhu cestovního ruchu ze strany českých tour operátorů, kteří se nedávno zúčastnili v Dillí veletrhu cestovního ruchu SATTE 2016, zmínilo kroky, které činí s cílem podnítit zájem leteckých společností o obnovení přímého leteckého spojení mezi Českou republikou a Indií, a naznačilo možnost opětovného otevření zastoupení agentury CzechTourism v Indii.

Zdařilá akce, v níž byl vytvořen velký prostor pro otázky a odpovědi, byla zakončena networkingovým koktailem, který umožnil rozvinout diskusi k jednotlivým tématům, jež před tím zazněla.

Velvyslanec České republiky Milan Hovorka, který vystoupil v úvodu a sám byl aktivní v diskusi, akci zhodnotil takto: „Setkání podobného charakteru jsou velmi prospěšná. Pro nás jako představitele státu představují velmi užitečnou zpětnou vazbu, kterou můžeme reflektovat v naší práci. Zároveň nám dávají možnost prezentovat systémový zájem České republiky o rozvoj vzájemného cestovního ruchu a přímo oslovit naše indické partnery, kteří zprostředkovávají cesty do naší vlasti. Stručně řečeno. Česká republika má v Indii velmi dobrou pověst a povědomí jako jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Evropě. Naší úlohou je přispět k tomu, že tato pověst a povědomí se přetaví do zcela konkrétního zájmu a kroků vedoucích k rozhodnutí o návštěvě země v srdci Evropy.“

Mgr. Roman Masařík, zástupce velvyslance ČR v Dillí