česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Hovorka předal v Indii pověřovací listiny

Kdy: 28.09.2015, Kde: Delhi, Rashtrapati Bhavan

V pondělí 28. září 2015 předal velvyslanec Milan Hovorka své pověřovací listiny do rukou indického prezidenta Indie Pranaba Mukherdžího a stal se tak plnohodnotným velvyslancem České republiky pro Indickou republiku. V následném rozhovoru po slavnostním aktu v prezidentském paláci v Dillí předal prezidentu Mukherdžímu srdečný pozdrav od prezidenta Miloše Zemana i předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

V rozhovoru s prezidentem Mukherdžím pan velvyslanec Hovorka s uspokojením konstatoval, že je rád, že může reprezentovat Českou republiku v neuvěřitelné krásné a inspirující Indii, v zemi, která má s námi dlouhou dlouhou historii vzájemných vztahů, v zemi, se kterou máme rozvíjející se partnerství v nejrůznějších oblastech. Obě země sdílejí stejné hodnoty a demokracii. Vzájemné vztahy se prohlubují v mnoha oblastech, včetně obchodu, investic, energetického sektoru, oblasti vzdělávání a běžných mezilidských kontaktů.

Velvyslanec Milan Hovorka ujistil indického prezidenta, že udělá všechno pro to, aby se přátelské vztahy mezi Českou republikou a Indií rozvíjely i nadále.