česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání velvyslance s předsedkyní vlády Rádžastánu

Kdy: 19.11.2015, Kde: Džajpur

Velvyslanec ČR v Indii Milan Hovorka poprvé ve své funkci navštívil největší indický svazový stát Rádžastán. V jeho hlavním městě Džajpuru se zúčastnil Summitu partnerství s ožívajícím Rádžastánem (Resurgent Rajasthan Partnership Summit). Při této příležitosti se ve čtvrtek  19. listopadu 2015 sešel i s předsedkyní vlády Rádžastánu paní Vasundharou Rádžeovou.

Během setkání byly probírány otázky společného zájmu, zejména ty, které se týkají posílení a prohloubení rozsahu vzájemné spolupráce mezi ČR a Rádžastánem.

Český velvyslanec poblahopřál paní premiérce Vasundhaře Rádžeové k obrovskému úspěchu, kdy se pod jejím vedením Rádžastán stává jedním z nejrozvinutějších indických států. Vize, že Rádžastán bude jedním z nejznámějších, se tak stává realitou. "Není pochyb o tom, že Rádžastán je připraven na to, že se stanem jedním z center indické výroby a služeb.  "Úspěšně akceleroval růst ekonomiky, usnadnil podnikání a zatraktivnil se pro zahraniční podnikatele", uvedl velvyslanec s tím, že "české firmy by měly být stejně připraveny prozkoumat obrovský obchodní a investiční potenciál Rádžastánu, který se skýtá v celé řadě odvětví, zejména v energetice, nerostném bohatství, vodohospodářství, obraně a zpracování potravin. Zapomínat by se nemělo ani na vzájemné mezilidské kontakty a na spolupráci v oblasti technického školství, a pokud spojíme naše úsilí, můžeme z obou těchto oblastí získat slibné výsledky. 

Velvyslanec Hovorka a premiérka Rádžeová se domluvili, že oblasti společného zájmu budou dále rozvíjet a že se budou snažit plnit zejména zajímavý ekonomický potenciál obou států.