česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání na Ministerstvu zahraničních věcí Indie

Kdy: 14.07.2020, Kde: Dillí

I v těchto dnech zůstává česká a indická diplomacie v úzkém kontaktu s cílem hledat možnosti pro další rozvoj vzájemných dvoustranných vztahů. V této logice se uskutečnilo dne 14. července 2020 jednání velvyslance Milana Hovorky s novou vrchní ředitelkou divize střední Evropy indického ministerstva zahraničních věcí paní Neetou Bhushan. 

V průběhu velmi plodného a konstruktivního setkání oba představitelé projednali celou řadu aktuálních otázek česko-indických vztahů, včetně spolupráce v boji proti koronaviru COVID-19, návštěv na vysoké úrovni, podpory multilatelarismu a spolupráce na půdě mezinárodních organizací, smluvní základny a její aktualizace, a také nadcházejícího summitu Evropské unie a Indie.

Velká pozornost byla věnována také otázkám obchodu, investic a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a inovací, jakož i rozvoji mezilidských vztahů prostřednictvím cestovního ruchu, kulturních výměn a spolupráce v oblasti vzdělávání. 

Setkání se zúčastnil rovněž zástupce velvyslance Roman Masařík a specialistka indického ministerstva pro Českou republiku Manpreet Sohanpal.

Milan Hovorka a Neeta Bhushan