česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise splněna: ČR má v Indii 16 vízových center

Kdy: 01.09.2015 - 31.07.2017

Od počátku svého diplomatického vyslání do Indie měl velvyslanec České republiky Milan Hovorka ambiciózní plán otevřít co nejdříve vízová centra ve většině velkých měst po celé Indii a umožnit tak indickým občanům cestujícím do České republiky podávat v nich žádosti o schengenské vízum, aniž by museli za účelem podání vízové žádosti, odebrání otisků prstů a úhrady vízového poplatku cestovat osobně na velvyslanectví ČR v Dillí.

 

VFS Delhi

 

Dnes spokojeně konstatuje, že je "mise splněna". Je otevřeno 16 společných vízových aplikačních středisek provozovaných společností VFS Global, ve kterých mohou Indové žádat o české vízum za jakýmkoli účelem. Jedinou výjimkou jsou víza diplomatická, služební a dlouhodobá k pobytu přesahujícím 90 dní na území České republiky, u kterých žádosti musí být podány přímo na velvyslanectví.

VFS Delhi3


Vízová centra jsou obvykle společná pro více států a nacházejí se v těchto indických městech:


1. Ahmedabád

2. Bengalúru (Bangalore)

3. Čandígarh

4. Čennaí (Madrás)

5. Dillí

6. Džajpur

7. Džalandhar

8. Goa

9. Gurugram (Gurgaon)

10. Hajdarabád

11. Koči (Kočin)

12. Kolkata (Kalkata)

13. Mumbai (Bombaj)ew Delhi

14. Pondičery

15. Pune

16. Thiruvananthapuram (Trivandrum)

 

Více informací o těchto lokacích a o požadavcích, jak vízovou žádost podat, je k dispozici v angličtině na webové stránce společnosti VFS Global http://www.vfsglobal.com/czechrepublic/india/.
 

VFS Delhi2