česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva poslance Radima Holečka v Indii

Kdy: 27.10.2015 - 01.11.2015, Kde: Dillí

Ve dnech 27. října až 1. listopadu 2015 pobýval na pracovní návštěvě Indie poslanec Radim Holeček, předseda poslaneckého Podvýboru pro ochranu soukromí, manažer Centra pro celoživotní vzdělávání Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a 1. místopředseda regionální rady ODS.

Hlavním účelem cesty do Indie bylo navázání kontaktů nejen s indickými představiteli, ale také s představiteli afrických zemí. Ve stejné době se totiž v Dillí konal summit Fora Indie - Afrika, kterého se zúčastnilo 41 prezidentů a premiérů afrických států, kteří do Indie mnohdy přicestovali s početnými delegacemi podnikatelů.

Doprovodné byznys fórum Indie - Afrika, kterého se pan poslanec Radim Holeček účastnil, mu dalo možnost získat kontakty na mnohé významné představitele různých států. Fóra se zúčastnila i ministryně zahraničních věcí Indie Sušma Swaradžová, viceprezident Zambie Inonge Wina, ministr důlního průmyslu a energetiky Namibie Obeth Kandjoze a další významní hosté.

Pan poslanec Holeček z titulu své funkce předsedy Podvýboru pro  ochranu soukromí se aktivně zajímal o zavádění snímání otisků prstů od žadatelů o česká víza, které bylo zahájeno v pondělí 2. listopadu 2015. Se způsobem snímání otisků prstů se pak seznámil nejen na velvyslanectví ČR v Dillí, ale také v dillíském vízovém centru společnosti VFS Global.

Radim Holeček se zúčastnil také konference o sakrálním cestovním ruchu, na které poreferoval o sakrálních památkách v České republice.