česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda vlády odsoudil teroristický útok v Indii

Kdy: 14.02.2019

Předseda vlády Andrej Babiš odsoudil teroristický útok, ke kterému došlo dne 14. února 2019 v indickém svazovém státě Džammú a Kašmír a při němž přišlo o život několik desítek příslušníků indických ozbrojených složek. 

V jeho kondolenčním telegramu předsedovi indické vlády Nárendrovi Módímu uvedl:

"S hlubokým zármutkem jsem přijal tragickou zprávu o teroristickém útoku ve státě Džammú a Kašmír, který si vyžádal desítky lidských životů a řadu raněných.

Důrazně odsuzuji tento barbarský čin, který je projevem absolutního pohrdání lidskými životy. Rád bych Vás ujistil, že Česká republika stojí na straně Indie v boji proti terorismu ve všech jeho podobách.

Vaše Excelence, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem vlády České republiky vyjádřil nejhlubší soustrast. V této těžké chvíli jsme v myšlenkách s blízkými obětí a všem raněným přejeme brzké uzdravení."

Na svém twitteru ještě premiér uvedl: "Rezolutně odsuzuji barbarský teroristický útok provedený v Pulwamě v Džammú a Kašmíru a vyjadřuji svou upřímnou soustrast rodinám obětí. Česká republika je odhodlána spolupracovat s Indií v boji proti terorismu ve všech jeho podobách."