česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika má v Indii již 13 vízových center

Kdy: 08.05.2017, Kde: Pondičery

Obyvatelé indického svazového teritoria Puducherry mohou od nynějška podávat žádosti o víza do České republiky ve svém hlavním městě Pondichery. V pořadí již 13. vízové centrum v Indii v pondělí 8. května 2017 slavnostně otevřel velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka s chotí. 

Vízové centrum provozuje společnost VFS Global. Adresa vízového centra je následující: 

VFS Global Joint Visa Application Center
No. 32, Eswaran Kovil Street
Pondicherry – 605001
Puducherry


Pro podání žádosti o Schengenské vízum k pobytu v ČR do 90 dnů je třeba být předem objednán, a to prostřednictvím webové stránky:
http://www.vfsglobal.com/czechrepublic/india/Schedule_An_Appointment.html

Více informací o vízových centrech firmy VFS Global a podání žádosti o vízum lze získat v angličtině po zaslání e-mailu na adresu info.czechindia@vfshelpline.com nebo po zavolání na helplinku +91 22 67 866 023.

Pondi1


Velvyslanec ČR v Indii Milan Hovorka během otevření uvedl: „Česká republika se pro indické turisty stává jednou z nejvíce preferovaných nových evropských destinací. Naše snaha o to usnadit proceduru podání vízové žádosti podstatně přispěla ke zvýšení počtu Indů, kteří mají zájem cestovat a navštívit naši přátelskou a krásnou zemi.“

Pondi3


Jednalo se o první návštěvu velvyslance Milana Hovorky v Puducherry. Při této příležitosti byl přijat i na nejvyšší úrovni, a to guvernérkou Puducherry paní Kiran Bedi. Setkal se i s dalšími osobnostmi místního politického a obchodního života.