česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke 100. výročí založení Československa

Kdy: 26.10.2018, Kde: Velvyslanectví ČR v Dillí

V pátek 26. října 2018 uspořádaly česká a slovenská ambasáda v čele s velvyslanci Milanem Hovorkou a Ivanem Lančaričem slavnostní recepci na počest 100. výročí založení Československa.

Czech and Slovak Reception in Delhi 2018

Hosté se v průběhu nádherného večera mohli těšit z jedinečné módní přehlídky české návrhářky Ivy Pfeiffer, strhujících písní a tanců Hudební akademie Praha Pavly Zumrové a virtuózně zvládnutých tónů známé slovenské jazzové zpěvačky Ester Wiesnerové. 

Začátek recepce však obstaraly státní hymny společně zazpívané v hindštině, češtině a slovenštině a symbolizující povznášející poselství přátelství tří národů.

Následovala vystoupení obou velvyslanců, kteří připomenuli okolnosti vzniku Československa a zdůraznili mimořádný charakter přátelských vztahů mezi Čechy a Slováky, jakož i zájem obou zemí rozvíjet vztahy s Indií.

Czech and Slovak Reception in Delhi 2018

Obě velvyslanectví vydala při příležitosti stého výročí speciální publikaci "Česko & Slovensko".

K vidění na recepci byla i výstava děl české a slovenské literatury, přeložených a publikovaných v hindštině.

V roli hlavního hosta vystoupil indický státní ministr těžkého průmyslu a veřejných podniků Babul Supriyo. Hovořil skvěle.

Oba hostitelé byli ale potěšení i přítomností místopředsedy Evropské komise Andruse Ansipa, který tou dobou pobýval v Dillí na pracovní návštěvě.

Využíváme příležitosti, abychom ještě jednou poděkovali všem našim sponzorům a partnerům za jejich štědrost a podporu. 

A pochopitelně nemůžeme zapomenout na naše hosty. Přišlo jich opravdu spousta. Týmy obou ambasád udělaly vše proto, aby hosté pocítili nejlepší tradice české a slovenské pohostinnosti.