česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní recepce ke státnímu svátku

V pátek 27. října 2017 v předvečer státního svátku České republiky uspořádalo české velvyslanectví v Dillí slavnostní recepci.

 

 Milan Hovorka a R. C. Chaudhury


Hlavním hostem na ni byl indický státní ministr obchodu a průmyslu C. R. Chaudhury. 

Zahájení s indickou hymnou


Začala státními hymnami obou zemí. 

Bohemia Voice


Českou státní hymnu nádherně zazpíval pražský pěvecký kvartet BOHEMIA VOICE.

Studentky


Na důkaz toho, že v obou zemích existuje řada mladých lidí připravených přispět k prohloubení vzájemného přátelství, byli hosté uvítáni v angličtině, hindštině a bengálštině českými studentkami Natálií, Nikolou a Věrou, a v češtině studentkou Dillíské univerzity Manishou.

Zahajovací proslov


Následoval hudební blok, jenž nabídl písně světových i českých autorů. Velký potlesk sklidili zpěváci kvarteta BOHEMIA VOICE poté, co v hindštině zazpívali píseň "Pal Pal Kil De Paas" legendárního indického zpěváka Kishore Kumara.

Hosté u občerstvení


Řada jídelních stánků nabízela hostům nejrůznější teplé i studené speciality české a indické kuchyně. K excelentnímu jídlu byla podávána česká vína i piva Plzeňský Prazdroj (Pilsner Urquell) a Král český (Bohemian King).

Velvyslanec


Celoplošná obrazovka nad hlavním pódiem promítala film o českých památkách zapsaných na seznam kulturního dědictví UNESCO. Promítnut byl i populární bollywoodský song "Jsi moje Radha", který v loňském roce natočili v Praze populární indičtí herci Shah Rukh Khan a Anushka Sharma. Na recepci byly k dispozici brožurky a informační materiály o české kultuře, historii, turistických pamětihodnostech i možnostech podnikání s Českou republikou. Celoplošný billboard s logy tuctu firem vyjadřoval poděkování sponzorům.

Hosté na recepci


Atmosféra recepce byla opravdu skvělá a mnoho přátel České republiky se už těší na další recepci ke státnímu svátku v říjnu 2018, který bude slavit 100. výročí založení nezávislého Československa, předchůdce dnešní České republiky.

Hosté na recepci