česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na velvyslanectví proběhla recepce ke státnímu svátku

Kdy: 30.10.2015 19:30, Kde: Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí uspořádalo v pátek 30. října 2015 recepci ke státnímu svátku na počest 97. výročí založení samostatného Československa. Zúčastnilo se jí více než 800 představitelů státních a veřejnoprávních institucí, členů diplomatického sboru a soukromého sektoru obou zemí.

Hlavním hostem byl gen. V. K. Singh, státní ministr zahraničních věcí Indické republiky.

V K Singh


Hostitel akce velvyslanec Milan Hovorka při slavnostním projevu uvedl: "Je tomu přesně 97 let a 2 dny, kdy 28. října 1918 vzniklo svobodné a nezávislé Československo. Tehdy se konečně splnila mnohaletá snaha našeho národa o získání samosprávy. Nehledě na  pozdější rozpad federace na Českou republiku a Slovenskou republiku je 28.října v České republice nadále nejdůležitějším dnem v novodobé historii. "

Velvyslanec Milan Hovorka také poukázal na to, že recepce ke státnímu svátku je vynikající příležitostí k oslavě skutečného partnerství mezi Indickou republikou a Českou republikou.  "Indická republika a Česká republika patří mezi stejně smýšlející země v řadě mezinárodních otázek. Rozvíjí se obchodní a hospodářská spolupráce, navazují mezilidské kontakty, existují kulturní výměny.  Velvyslanec pokračoval ujištěním, že jako nový zástupce své země v Indii se bude snažit, pokud to bude v jeho silách, pozvednout česko-indické partnerství na vyšší úroveň.

Milan Hovorka také zdůraznil obrovskou podporu z jeho strany české podnikatelské komunity a dalších partnerů v Indii a při příležitosti recepce státního svátku vyjádřil vděčnost za štědré sponzorské příspěvky.

Swar Trishna


Recepce, uspořádaná na oslavu partnerství mezi Čechy a Indy a jejich přáteli, byla zahájena indickou a českou státní hymnou. Českou hymnu společně zazpívali české zpěvačky Míša Nosková a Eliška Ochmanová a indický pěvecký soubor Swar Trishna pod vedením jeho  ředitele Sudhanšu Bahuguna.

Swar Trishna

Bohatý kulturní program sestával z koncertů uvedených umělců a z přehlídky šperkařského umění, a to jak českého tak i indického.

Přehlídka české bižuterie

Krásný večer, doprovázený tradičními českými a indickými specialitami, zakončil krásný výkon kapely Black Slade.

Míša Nosková a Eliška Ochmanová

galerie