česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Zahraničního výboru PSP ČR v Indii

Kdy: 24.04.2016 - 30.04.2016, Kde: Dillí, Čandígarh, Guraspur, Amritsar, Šrínagar, Džammú

Ve dnech 24. - 30. dubna 2016 navštívila Indii delegace Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená jeho předsedou Karlem Schwarzenbergem. Setkala se s řadou vrcholových politiků, význačných podnikatelů, zástupcí nevládních organizací a představitelů akademické sféry působících v indických svazových státech Haryana, Paňdžáb, Džammú a Kašmír, ve svazovém území Čandígarh a v hlavním městě Dillí. Vrcholem návštěvy bylo přijetí delegace státním ministrem zahraničních věcí Indie Vijay Kumar Singhem.

Vedle předsedy Karla Schwarzenberga byli v delegaci další členové Zahraničního výboru, a to jeho místopředseda Pavel Holík (ČSSD), dale předseda podvýboru pro vnější ekonomické vztahy a místopředseda podvýboru pro lidská práva Leo Luzar (KSČM) a předseda podvýboru pro styk s krajany Rom Kostřica (TOP09), dále tajemnice výboru Zuzana Putnářová a tlumočnice Silvie Ginterová. Delegaci po celou dobu doprovázeli velvyslanec Milan Hovorka a vedoucí politicko-ekonomického oddělení velvyslanectví ČR v Indii rada Roman Masařík.

Pracovní cesta byla od počátku koncipována jako návštěva vybraných indických regionů, přičemž severoindické státy byly vybrány z toho důvodu, že v nich nebyla delší dobu žádná delegace na vyšší úrovni. Cílem návštěvy bylo využít parlamentní diplomacie na podporu vizualizace České republiky v citovaných státech, seznámení se s tamní aktuální politickou, hospodářskou a sociální situací, vyjádření zájmu na rozvoji vzájemných vztahů v oblastech, které se na základě jednání ukazují jako zajímavé z pohledu obou stran, a také s cílem podpořit konkrétní podnikatelské záměry realizované českými firmami v místě.

K. Schwarzenberg - V. K. Singh

V průběhu jednání se státním ministrem zahraničních věcí Indie Vijay Kumar Singhem byly projednány aktuální otázky vztahů mezi oběma zeměmi.

CII

Foto z kulatého stolu na Konfederaci indického průmyslu v Čandígarhu o možnostech prohloubení česko-indické ekonomické spolupráce.

K. Schwarzenberg - K. S. Solanki

Českou delegaci v Čandígarhu přijal i guvernér Kaptan Singh Solanki, který je nejvyšším představitelem jak států Paňdžáb a Haryana tak i svazového teritoria Čandígarhu. Na tomto přijetí byl přítomen i předseda Legislativního shromáždění státu Haryana Kanwal Pal Gujjar.

Zetor

V Čandígarhu delegace také navštívila zastoupení společnosti ZETOR.

K. Schwarzenberg - N. N. Vohra

Karel Schwarzenberg s guvernérem státu Džammú a Kašmír Narendrou Nath Vohrou