česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se zástupci cestovních kanceláří

Kdy: 04.11.2015, Kde: Dillí

V souvislosti se spuštěním Vízového informačního systému EU (tzv. VIS) pro Indii ke dni 2. listopadu 2015 a se zájmem o trvalé zlepšování konzulární služby a komunikace s klíčovými partnery zastupitelský úřad České republiky v Dillí připravil setkání se zástupci významných indických cestovních kanceláří, jež působí ve střední Evropě, a zvláště pak v České republice.

Hlavním cílem tohoto setkání bylo nejenom informovat o nových změnách ve vízovém procesu při podání žádosti o Schengenské vízum (povinné odebírání otisků prstů u žadatelů podávajících poprvé svoji žádost o toto vízum), nýbrž i vytvoření prostoru pro sdílení informací v oblasti cestovního ruchu a jeho podpory pro následující období.

Zastupitelský úřad tímto setkáním reaguje na podstatně zvýšený zájem indických občanů o návštěvu České republiky a chce ho dále podpořit. Cestovní ruch hraje významnou roli v české ekonomice a incomingová turistika z Indie představuje zajímavý, jakkoli v současné době stále ještě plně nevyužitý, potenciál. Z dlouhodobého počtu více než 8 milionů turistů, kteří v roce 2014 navštívili Českou republiku a strávili tam alespoň jednu noc bylo jen 37.384 občanů Indie.

Setkání s cestovními kancelářemi je součástí série opatření realizovaných na podporu vízové facilitace při respektování všech pravidel schengenského procesu, mezi něž patří rovněž nedávné otevření dvou vízových aplikačních center v Dillí a Mumbai.

V průběhu setkání bylo dohodnuto, že se bude pravidelně opakovat, přičemž na další schůzky budou přizýváni zároveň zástupci českých cestovních kanceláři a agentury CzechTourism.