česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škoda Auto povede projekt INDIA 2.0 za miliardu eur

Kdy: 02.07.2018

Za účasti velvyslanců ČR a Německa Milana Hovorky a Martina Neye proběhla v pondělí 2. července 2018 v Dillí tisková konference, na které bylo oznámeno, že automobilový koncern Volkswagen investuje jednu miliardu eur do projektu INDIA 2.0, který povede v Indii společnost ŠKODA AUTO. Pro indický trh mají být vyvinuty nové modely aut v segmentu A0. Jako první vznikne SUV, které bude představeno v roce 2020. Technický vývoj bude z větší části probíhat v Indii, aby byla zaručena maximální blízkost k trhu. 

Škoda Auto 1


Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier a generální ředitel dceřinné společnosti SKODA AUTO India Private Ltd Gurpratap Boparai v pondělí 3. července 2018 na tiskové konferenci v Dillí zveřejnili detaily projektu „INDIA 2.0“.

 

Škoda Auto 4


ŠKODA AUTO bude odpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu.

Koncern Volkswagen do realizace záměru investuje jednu miliardu eur, zejména v období mezi roky 2019 a 2021.

Škoda Auto 4


Aby byla zaručena maximální blízkost k trhu, bude v Indii vybudováno projektové centrum, v němž bude probíhat například vývoj vozů.

Škoda Auto 4


Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Podle názoru odborníků se Indie v příštích letech stane třetím největším automobilovým trhem na světě. S naším projektem „INDIA 2.0“ nyní vytvoříme správné předpoklady k tomu, abychom tam trvale rostli. Nás cíl je ambiciózní, ale dosažitelný: společně se značkou Volkswagen chceme v dlouhodobém horizontu dosáhnout tržního podílu ve výši až pěti procent, v závislosti na vývoji trhu a konkrétního segmentu.“

Škoda Auto 2


Gurpratap Boparai, generální ředitel SKODA AUTO India Private Ltd, dodává: „S projektem „INDIA 2.0“ jsou společnost ŠKODA AUTO a koncern Volkswagen skvěle připraveny na optimální využití dynamiky indického automobilového trhu. V Indii nabídneme prvotřídní produkty za ceny, které budou odpovídat změně paradigmatu v tamním automobilovém průmyslu. Nové produkty budeme vyrábět lokálně na bázi vysoce lokalizované platformy MQB A0, která už dnes splňuje přísné emisní a bezpečnostní standardy, které v Indii vstoupí v platnost v roce 2020.“

Škoda Auto 3


ŠKODA AUTO bude subkompaktní platformu MQB A0 zprvu vyvíjet se zaměřením na Indii (MQB-A0-IN).

V další fázi bude ŠKODA také prověřovat možnosti exportu vozů vyráběných v Indii. ŠKODA a Volkswagen na této platformě vyvinou několik produktů. Modelovou ofenzívu zahájí v roce 2020 SUV v segmentu A0.

Aby plánované modely co nejlépe vyhovovaly potřebám indických zákazníků, sází společnost ŠKODA AUTO od samého začátku na maximální blízkost tamnímu trhu. Technický vývoj nových produktů tak bude probíhat primárně v Indii.

V této souvislosti automobilka plánuje postupné vytváření nových pracovních míst.

 

Více informací:

Tomáš Kotera, vedoucí komunikace podniku
E-mail: tomas.kotera@skoda-auto.cz
Telefon:  +420 326 811 773

Zdeněk Štěpánek, tiskový mluvčí pro prodej, finance a business
E-mail: zdenek.stepanek3@skoda-auto.cz
Telefon: +420 326 8 11771

 

Zpracovala: Mgr. Věra Jelínková