česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce ČNB a indické centrální banky RBI

Kdy: 13.06.2017, Kde: Mumbai

Česká národní banka (ČNB) a indická centrální banka Reserve Bank of India (RBI) podepsaly dne 14. června 2017 v Mumbai dokument upravující spolupráci ústředních bank v oblasti dohledu nad finančním trhem a vzájemné výměny informací. Dokument podepsali za přítomnosti velvyslance ČR v Indii Milana hovorky viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík a viceguvernér RBI S. S. Mundra.

ČNB 1

 

Podepsání dokumentu ve formě "Letter of Cooperation" předcházela série odborných setkání ve dnech 12. a 13. června 2017, během nichž si obě ústřední banky vyměnily názory a zkušenosti z výkonu svých dozorových kompetencí. První den se těchto jednání účastnil také viceguvernér RBI N. S. Vishwanathan.

ČNB 2

 

Podpis dokumentu upravujícího spolupráci ústředních bank v oblasti dohledu nad finančním trhem a vzájemné výměny informací je významným doplňkem institucionálního rámce vztahů mezi ČR a Indií, který posiluje důvěru v těchto vztazích a zároveň vytváří předpoklady pro větší angažovanost komerčních bankovních institucí na obou trzích.

 

ČNB 3