česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevřena další dvě nová vízová centra

Kdy: 02.03.2017 - 03.03.2017, Kde: Jaipur, Kochi

Dvě nová vízová centra byla slavnostně otevřena 2. a 3. března 2017 v indických městech Jaipur a Kochi. Umožní obsloužit větší počet indických turistů cestujících do České republiky a zjednoduší podání žádosti o schengenské vízum.

Centra v Jaipuru a Kochi inaugurovali náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Martin Smolek a velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka, kteří si vyhradili čas a osobně do těchto měst přijeli, aby demonstrovali na své úrovni důležitost, jakou Česká republika přikládá mezilidským kontaktům s Indií.

VFSJaipur1

Český ambasador při inauguraci připomenul, že s otevřením center v  Jaipuru a Kochi, dosáhl počet měst v Indii, ve kterých mohou lidé před cestou do Česka podat žádost o schengenské vízum, již čísla jedenáct.

Náměstek ministra zahraničních věcí pan Martin Smolek vyjádřil potěšení nad tím, že právě on měl tu příležitost inaugurovat dvě nová vízová centra operovaná firmou VFS Global během své vůbec první návštěvy Indie: "Plníme svůj slib a budeme rádi, když toto centru povzbudí lidi k tomu, aby se vydali na návštěvu České republiky. Jsem přesvědčen, že ti, kteří žijí v Jaipuru nebo v Kochinu a jejich okolí ocení možnost podat vízovou žádost blízko jejich domova."

 

VFSKochi1


Slavnostního otevření centra v Jaipuru se zúčastnil osobně primátor města Dr. Ashok Lahoty a v Kochi starostka města Soumini Jain.

Kontaktní údaje na všechna vízová centra České republiky v Indii jsou k dispozici na webové stránce: http://www.vfsglobal.com/CzechRepublic/India/contact_us.html

Velvyslanectví připomíná, že vízová centra přijímají žádosti o vízum pro pobyt na území České republiky do maximálně 90 dnů. V případě, že se chce někdo do České republiky přestěhovat a pobývat v ní déle než 90 dní, musí žádost podat osobně na velvyslanectví ČR v Dillí. Doporučuje se předem si sjednat termín pro podání žádosti, a to e-mailem zaslaným na adresu: consular_delhi@mzv.cz (mezi slovy "consular" a "delhi" je podtržítko).