česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec předal pověřovací listiny v Nepálu

Kdy: 02.06.2016, Kde: Káthmandú

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky ve Federativní demokratické republice Nepálu Milan Hovorka předal pověřovací listiny do rukou nepálské prezidentky paní Bidhjá Déví Bhandáriové. Stalo se tak v průběhu ceremoniálu, který se uskutečnil dne 2. června 2016 v prezidentském paláci Shitas Niwas v hlavním městě Nepálu Káthmandú. 

V průběhu přijetí prezidentkou, které následovalo po ceremoniálu, nově jmenovaný velvyslanec zdůraznil, jak moc se cítí poctěn, že reprezentuje Českou republiku v Nepálu, s nímž měla Česká republika vždy pozitivní a přátelský vztah.

Nepal 3


Velvyslanec pokračoval tím, že Česká republika podporuje vládu a lid Nepálu v rekonstrukci země po zničujícím zemětřesení v dubnu a květnu 2015, a připomněl, že jeho země byla mezi prvními, které vyslaly do Nepálu jeden z největších trauma týmů, aby pomohl lidem trpícím touto přírodní pohromou. 

Nepal 2


Velvyslanec přislíbil, že Česká republika podporuje Nepál v jeho aktuálním úsilí, jehož cílem je zavést Nepál na cestu politické stability a hospodářské prosperity. Nedávno přijatá nepálská ústava v tomto ohledu vytváří základ s tím, že velvyslanec vyjádřil přesvědčení, že dosud nevyřešené otázky nepálských občanů bude řešen prostřednictvím dialogu a v atmosféře kompromisu. 

Nepal 1

 

V průběhu rozhovoru velvyslanec popsal také oblasti, v nichž jeho země vidí potenciál pro další rozšíření dvoustranných vztahů, včetně obchodu, investic, vzdělávání, kulturních výměn a mezilidských vztahů. První rozpočet Nepálu po přijetí nové ústavy obsahuje řadu oblastí, v nichž zkušenost, dovednost a špičkové technologie českých společností perfektně odpovídají potřebám nepálské ekonomiky. Tyto oblasti zahrnují hydroenergetiku, rozšíření přenosové soustavy, infrastrukturu, civilní letectví a rozvoj měst a obcí.   

Nepal 4


V závěru setkání velvyslanec Milan Hovorka ujistil nepálskou prezidentku o jeho připravenosti učinit vše, aby se vztah mezi oběmi zeměmi dostal na úroveň, která by jim umožnila plně využívat existující potenciál.