česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Anna Pleslova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Benefiční koncert "Češi pro Srí Lanku"

Kdy: 01.06.2019, Kde: Praha, Hotel Hilton

Večer plný emocí, lásky a solidarity zažil pražský hotel Hilton, který dne 1. června 2019 hostil koncert organizovaný Českými centry a Charitou Česká republika pod patronací ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka na podporu rodin obětí teroristických útoků na Srí Lance na Velikonoční neděli. 

V průběhu koncertu přednesla skvělá zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů vedená jedinečným dirigentem a muzikantem Debashishem Chaudhurim skladby Edwarda Elgara, Antonína Dvořáka Ludwiga van Beethowena. 

 

Czechs for Sri Lanka

 

Dvořákovy Biblické písně zazpívala s noblesou Markéta Cukrová. Ještě před tím však zazněly hymny obou zemí, přičemž nastudování a způsob provedení té srílanské potvrdil talent zlínských filharmoniků. 

 

Czechs for Sri Lanka

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek a místopředseda vlády a ministr průmyslu ČR Karel Havlíček připomněli okolnosti koncertu a obsah jeho sdělení. Vedoucí velvyslanectví Srí Lanky ve Vídni Irosha Cooray vyjádřila vděk vládě a lidu České republiky za jedinečny projev solidarity a dobročinnosti. 
 

Czechs for Sri Lanka

 

Velvyslanec pro Srí Lanku Milan Hovorka, z jehož iniciativy se koncert konal, citoval z děkovného dopisu srílanského kardinála Malcolma Ranjitha. "Ministerstvo zahraničních věcí připravilo před nedávnem video Česko tvoří skvělí lidé. Tento koncert a vaše přítomnost zde jsou toho příkladem," řekl při této příležitosti velvyslanec. 

 

Czechs for Sri Lanka

A to nejdůležitější nakonec. Na účtu Charity České republiky je aktuálně téměř 366 tisíc Kč, které využije spolu se srílanskou sesterskou organizací k financování programů na podporu obětí nesmyslných útoků a jejich rodin.