česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká obchodní delegace v Kolombu

Kdy: 04.05.2017 - 06.05.2017

Zástupce náměstka ministra zahraničních věcí Ivan Jančárek, velvyslanec na Srí Lance se sídlem v Dillí Milan Hovorka a významná obchodní delegace vedená viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem uskutečnila ve dnech 4. – 6. 5. 2017 návštěvu Srí Lanky.
 

Podnikatelská mise, organizovaná v úzké spolupráci s Honorárním konzulátem České republiky v Kolombu vedeném Dr. Lohithou Samarawickremou, byla finančně podpořena Ministerstvem zahraničních věcí ČR z programu na podporu ekonomických zájmů v zahraničí.

Podnikatelské mise se zúčastnili zástupci českých společností Škoda Doosan Power, Arkon Flow Systems, s.r.o., Czech Export Bank, Bonatrans India, MSA a.s. aHospodářské komory ČR.

Podnikatelská mise měla během  návštěvy  řadu  příležitostí prověřit prostřednictvím jednání s vládními institucemi i se soukromými firmami způsoby a prostředky k pozdvihnutí bilaterálního obchodu  a investičních  vztahů  v různých oblastech, zejména se zaměřením na energetický sektor.

Delegace měla tu čest jednat s ministrem pro udržitelný rozvoj a přírodu Gamini Jayawickremou Pererou, ministrem  primárních  průmyslů Daya Gamagem, ministrem průmyslu a obchodu Rishadem Bathiudeenem, ministrem turistiky Johnem Amaratungou a náměstkem ministra energetiky Ajithem Pererou.

Čeští podnikatelé vedli také podrobné diskuse s předsedou Ceylon Electricity Board W. B. Ganegalaandem a předsedou Board of Investment Upulem Jayasuriyou. V rámci programu podnikatelského fóra konaného dne 4. 5. 2017  měli možnost seznámit se s prezentací všech srílanských významných komor, zahrnujících National Chamber of Exporters, European Chamber of Commerce a National Chamber of Commerce, a uskutečnit sérii bilaterálních obchodních  jednání. Součástí  návštěvy se stal také slavnostní koktejl, pořádaný téhož dne pro představitele ministerstev, podnikatelských kruhů a diplomatické komunity, který znamenal další příležitost pro neformální setkání se srílanskými partnery.

Zástupce náměstka ministra zahraničí Ivan Jančárek a velvyslanec Milan Hovorka také jednali se zástupkyní  náměstka ministra zahraničí Grace Asirwathemovou . Během jednání posoudili současný stav bilaterálních vztahů mezi oběma spřátelenými zeměmi.

 

Mediální ohlasy lze najít zde:

http://dailynews.lk/2017/05/05/business/115082/sri-lanka-czech-republic-expand-trade-volumes

http://www.dailymirror.lk/article/Sri-Lanka-Czech-Republic-to-deepen-bilateral-ties-128491.html

http://www.mzv.cz/newdelhi/en/bilateral_relation/sri_lanka/index.html

l 4
5 s 5
6 9
8