česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko navštívil ministr zahraničí Srí Lanky Tilak Marapana

Kdy: 15.05.2018 - 19.05.2018, Kde: Praha, Liberecký kraj

Ve dnech 15. – 19. května 2018 vykonal pracovní návštěvu České republiky ministr zahraničních věcí Srí Lanky Tilak Marapana, kde se svým resortním kolegou, několika dalšími ministry, předsedou Senátu PSP a představiteli státní a obchodní sféry jednal o posílení bilaterálních vztahů a hospodářské spolupráce
 

Ministra Marapanu přijal místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický.  Hlavním cílem jednání bylo posílení bilaterálních vztahů na politické a ekonomické úrovni. Dalšími tématy jednání byla spolupráce v mezinárodních organizacích, posílení smluvní základny, konzulární problematika a otázky regionálního a světového dění.

Ministr se setkal také s předsedou Senátu Parlamentu ČR Milanem Štěchem, se kterým projednal možnosti intenzifikace spolupráce obou parlamentů, včetně výměny návštěv na úrovni vedení parlamentů obou zemí.

Ministr Marapana jednal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou., se kterou diskutoval témata spojená s rozvojem cestovního ruchu, propagací obou zemí v zahraničí či koncept tzv. chytrých měst. S ministrem průmyslu a obchodu ČR Tomášem Hünerem si ministr Marapana vyměnil názory na možné perspektivní oblasti obchodní spolupráce. Oba ministři také posoudili stav smluvní základny v ekonomické oblasti.

 

Jednání na Hospodářské komoře

 

Ministra Marapanu přijala taktéž primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Ministr se rovněž zúčastnil pracovní snídaně s vedením Hospodářské komory ČR a představiteli českých firem s cílem přesvědčit je, že na Srí Lance je zájem o spolupráci s českými podnikateli. Součástí ministrovy cesty byla také prohlídka Libereckého kraje spojená s návštěvou firmy Preciosa. Ministr navštívil i pražskou ZOO, kde si prohlédl pavilon slonů, ve kterém se nacházejí slonice dovezené ze Srí Lanky.

 

ZOO Praha