česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malé lokální projekty na Srí Lance v r. 2017

Ministerstvo zahraničních věcí ČR schválilo pro rok 2017 tři malé lokální projekty.  Česká vláda je podpoří celkovou částkou ve výši 648 000,- Kč
 

1) Zlepšení pracovních podmínek a možností školení pro ženy

Projekt realizuje Nature Conservation Society a příspěvek činí 228 351,- Kč.

Educational Development Centre (EDC) bylo v roce 2004 vybudováno za účelem poskytování vzdělání v oblastech zasažených tsunami. Postupně se přeměnilo na školicí centrum nabízející kurzy IT nebo kurzy šití, výroby hraček atd. Projekt je zaměřen na financování těchto kurzů pro zájemce z místní komunity a je pokračováním loňského projektu. Zaměřuje se na vybudování nového školícího centra umožňujícího zvýšení počtu školených žen.

2) Děti si zaslouží to nejlepší

Projekt realizuje ADRA Sri Lanka a příspěvek činí 220 000,- Kč.

Projekt se zaměřuje na chudé vesnické komunity v Nuwara Eliya, kde přes 7 % dětí ve školním věku nemá přístup k základnímu vzdělání. Projekt předpokládá vybudování knihoven ve dvou venkovských školách a jejich vybavení kvalitním vyučovacím materiálem dostupným pro všechny školáky. Dále se zaměří na školení učitelů v jejich individuálním psychologickém přístupu k dětem.

3) Podpora organických zemědělských tendencí na Srí Lance prostřednictvím sdíleného garančního systému

Projekt realizuje Lanka Good Market a příspěvek činí 200 000,- Kč.

Projekt je zacílen na používání tzv. Participatory Guarantee Systém (PGS) pro zemědělce zaměřujících se na organické zemědělství. Certifikace jejich zemědělských výrobků bude znamenat jejich lepší uplatnění na místním trhu a tím i zvýšení jejich příjmů.