česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malé lokální projekty realizované na Srí Lance v r. 2017

Tři malé lokální projekty byly realizovány na Srí Lance v roce 2017. Česká vláda je podpořila celkovou částkou ve výši 496 608,- Kč.

 

1) Zlepšení pracovních podmínek a možností školení pro ženy

Projekt realizovala Nature Conservation Society a příspěvek činil 220 246,- Kč.

V roce 2004 bylo v Aluthagamě na Srí Lance vybudováno vzdělávací centrum „Educational Development Centre“ (EDC) za účelem poskytování vzdělání v oblastech zasažených tsunami.

Postupně se přeměnilo na školicí centrum nabízející kurzy IT nebo kurzy šití, výroby hraček atd. Malý lokální projekt byl  zaměřen na financování těchto kurzů pro zájemce z místní komunity. Navázal na loňský projekt a v jeho rámci bylo vybudováno nové školicí centrum, umožňující zvýšení počtu školených žen a uspořádáno několik kurzů.

2) Děti si zaslouží to nejlepší

Projekt realizovala ADRA Srí Lanka a příspěvek činil 181 799,- Kč

Projekt byl zaměřen na chudé vesnické komunity v Nuwara Eliya, kde  přes 7 % dětí ve školním věku nemá přístup k základnímu vzdělání. V rámci projektu byly vybudovány knihovny ve dvou venkovských školách a vybaveny kvalitním vyučovacím materiálem dostupným pro všechny školáky. Součástí projektu bylo i školení učitelů v jejich individuálním psychologickém přístupu k dětem.

3) Podpora organických zemědělských tendencí na Srí Lance prostřednictvím sdíleného garančního systému.

Projekt realizovala Lanka Good Market (Guarantee) Limited a příspěvek činil 94 563,- Kč.

Projekt byl zaměřen na podporu organických zemědělských tendencí na Srí Lance prostřednictvím moderního sdíleného garančního systému. Projekt byl realizován pouze částečně. V jeho rámci byli farmáři vyškoleni v ekologických formách zemědělské činnosti, vytvořeny plány za účelem rozvoje společné produkce zdrojů, včetně chovných nádrží, ekologických vstupů a produkce osiva a nakoupeny suroviny potřebné ke kompostování.