česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva ministra zahraničních věcí Šrí Lanky

Kdy: 09.06.2016 - 11.06.2016, Kde: Praha

Ve dnech 9. - 11. června 2016 uskutečnil oficiální návštěvu České republiky ministr zahraničních věcí Srí Lanky pan Mangala Samaraweera. 

sen2

 

Ve čtvrtek 9. června 2016 oficiálně přijal ministra Mangalu Samaraweeru předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch spolu s předsedou senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Františkem Bublanem a členem Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR a předsedou Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí Tomášem Grulichem.
 

sen3

 

Ve stejný den přijal ministra Samaraweeru předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karel Schwarzenberg.

 

lka2

 

V pátek 10. června se ministr Mangala Samaraweera zúčastnil na Ministerstvu zahraničních věcí ČR pracovní snídaně se zástupci českých institucí a firem se zájmem o spolupráci se Srí Lankou. 

 

lka3

 

Se srílanským ministrem zahraničních věcí poté jednal jeho český protějšek ministr Lubomír Zaorálek. Hlavním cílem jednání bylo především posílení bilaterálních vztahů na politické a ekonomické úrovni. Ministři projednali i otázky dalšího rozvoje vztahů v oblastech společného zájmu, včetně možností dialogu na vysoké úrovni, rozvoje dvoustranné hospodářské spolupráce či aktuální otázky světového a regionálního dění.

 

lka4

 

Ministr Zaorálek mimo jiné uvítal výsledky voleb na Šrí Lance z loňského roku a potvrdil zájem České republiky Šrí Lanku podpořit v jejím procesu národní rekonciliace. Ministr Samaraweera také pozval ministra Zaorálka k návštěvě Šrí Lanky v roce 2017, kdy oba státy oslaví 60 let od navázání diplomatických vztahů.  

Všech jednání se účastnil i velvyslanec České republiky na Srí Lance s rezidencí v Dillí pan Milan Hovorka.