česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná výstava „České hrady“ zakončila svou tour po zemích jižní Asie v Goa

Výstava Národního muzea „České hrady“ se v závěru své více než roční tour po zemích jižní Asie představila v hlavním přímořském turistickém centru Indie, ve městě Panajim ve svazovém státu Goa, které se každoročně od prosince do ledna stává centrem zahraničních a indických turistů. Dne 1.12.2014 byla výstava zobrazující historické skvosty české architektury „České hrady“ inaugurována za početné účasti médií (TV, rozhlas, tištěná média) ministrem kultury svazového státu Goa p. Dayanand Mandrekar/em, velvyslancem M. Staškem a honorární konzulkou ČR ve státech Maharáštra a Goa pí Rashmi Jolly v nejvýznamnější galerii Kala Academy - Goa, kde výstava zůstane veřejnosti prezentována do 31.12.2014. V rámci inaugurace byla kromě slavnostních projevů prezentována publikace „Czech Castles“ vydaná agenturou CzechTourism.

Zakončení výstavní tour „Českých hradů“ v hlavním přímořském turistickém hubu Indie, letovisku Panajim ve státu Goa, přilákalo média a hosty z kulturních a obchodních kruhů, státní správy i z řad turistů, kteří do Goa od prosince do ledna každoročně cestují za odpočinkem k moři. Goa se navíc v druhé polovině listopadu stala centrem milovníků filmu, kteří do Panajim-Goa přicestovali za Mezinárodním filmovým festivalem.

České hrady, které jsou v Goa vystaveny v prestižní a na hlavní turistické trase položené galerii Kala Academy, tak získají pozornost nejen turistů cestujících do Goa za každoroční relaxační dovolenou, ale mají možnost oslovit i křesťanské poutníky a turisty, kteří do Goa nyní přilétají ze všech koutů světa.

Výstava „České hrady“ se od zahájení své tour úspěšně představila i v dalších turistických centrech, např. v prominentní galerii přímo v srdci hlavní indické turistické památky v paláci Red Fort v Dillí navštěvované 10 tisíci návštěvníky denně (listopad 2013-leden 2014), či v paláci Leh ve vysokohorském Ladakhu (červen-září 2014), který se v době expozice českých hradů stal mj. centrem buddhistického učení J.S. Dalajlámy, jehož se zúčastnilo 300 tisíc buddhistických turistů z celého světa, stejně tak byla výstava umístěna do historického paláce Currency Building v západobengálské Kalkatě (září-říjen 2014). České hrady cestovaly i do dalších zemí, představily se v mystickém Bhútánu v Královské textilní akademii (únor-březen 20014) či nepálské galerii Siddharta Gallery v Káthmándú (březen-květen 2014).

Výstava „České hrady“ připravená Národním muzeem tak od r. 2013 představovala hlavní osu prezentace České republiky v jižní Asii a získala enormní renomé a uznání v médiích i státních představitelů, kteří poctili svou návštěvou každou inauguraci. Výstava přispěla významným způsobem k prezentaci České republiky v rámci podpory růstu cestovního ruchu do ČR, pomohla rovněž prezentovat ČR i z pohledu nabídky vhodných lokací pro indické filmové štáby, které si ČR oblíbily pro natáčení bollywoodských snímků a každoročně tak přispívají k dalšímu růstu cestovního ruchu.

Galerie


České hrady v Goa