česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Destinační prezentace České republiky v Indii

V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED se ve dnech 8. – 11. října 2018 uskutečnila v Indii destinační prezentace České republiky ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Dillí a agentury CzechTourism pod názvem Czech Republic - Land of Stories. Během 4 dnů navštívilo semináře s cílem dozvědět se více o Česku na 400 indických cestovních kanceláří, kteří měli možnost navázání přímé obchodní spolupráce s 8 účastnícími se českými zástupci.
 

Představitele agentury CzechTourism, kteří v rámci roadshow do Indie zavítali, doprovodili zástupci 8 českých společností z oblasti cestovního ruchu a jejich indických reprezentantů - Letiště Praha a.s., RegioJet a.s. či cestovní kancelář Serendepity Travel. Roadshow se zúčastnili rovněž zástupci hotelů z Česka Corinthia Hotel Prague či hotelového řetězce Accor Hotels. DMC´s tedy incomingové cestovní kanceláře (Destination Management Company) byly zastoupeny společnostmi Vizit Europe, Eastern Europe Tours či Europamundo Vacations.

 

Networkingový večer

 

Akce se konaly ve 3 indických městech – Dillí, Ahmedabád a Mumbaí, ze kterých pochází majoritní část turistů přijíždějících do České republiky a navázala tak na sérii akcí, kterými Česko stimuluje příjezdový cestovní ruch z Indie. Ta patří mezi nejdynamičtěji rostoucí trhy a turisté počtem přenocování i množstvím utracených peněz patří z hlediska bonity ke světovému nadprůměru. S přihlédnutím k rychle rostoucí indické střední třídě a vnitřnímu potenciálu Česka s četnými historickými památkami není divu, že příjezdový cestovní ruch roste tempem téměř 30 % ročně.

 

obchodní rada velvyslanectví Milan Dostál

 

Česká republika láká indické turisty, kteří své cesty plánují společně s návštěvou ostatních zemí ve střední Evropě, zejména na historické památky a architekturu či lázeňství. Jednou z hlavních charakteristik příjezdového cestovního ruchu je vysoká koncentrace turistů na návštěvu Prahy, kam směřuje 90 % indických turistů. Cílem roadshow tedy bylo přiblížit Českou republiku nejen jako destinaci „Praha“ a podpořit turismus i do jiných regionů Čech, Moravy a Slezska. Program, složený z prezentací, workshopů a B2B setkání byl určen pro profesionály z cestovního ruchu, kteří spoluvytváří produkty a zajišťují zájezdy do České republiky. Součástí byl i samostatný blok věnovaný vízové tématice, networkingový společenský večer a tisková konference.  Účastníkem programu byla kromě Zastupitelského úřadu ČR v Dillí i vízová outsourcingová společnost VFS Global, jejíž služby mohou využívat indičtí žadatelé o vízum již na 16 sběrných místech.

Série seminářů spolufinancovaných finančním nástrojem na podporu ekonomické diplomacie PROPED, hrazený z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Ministerstva pro místní rozvoj České republiky bezesporu dále posílila povědomí o České republice - Zemi příběhů“ a podnítila další růst i v roce 2018/2019.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

 

galerie


Roadshow s CzechTourism