česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští entomologové v Indii

Kdy: 29.03.2019 19:30 - 21:30, Kde: Velvyslanectví ČR v Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí, Majsúrská univerzita (University of Mysore) a české Ekologické centrum Orlov uspořádaly v pátek 29. března 2019 výstavu a vydání knihy o terénním průzkumu lišajů v indickém státě Karnátaka „FIELD GUIDE TO HAWKMOTHS (Lepidoptera: Sphingidae) OF THE STATE OF KARNATAKA, INDIA“.

 

vydání knihy


Předseda správní rady Ekologického centra a zakladatel českého muzea Sphingidae Museum Czech Republic Tomáš Melichar a vedoucí katedry studií serikulturní vědy Majsúrské univerzity Dr. Hosaholalu Boregowda Manjunatha prezentovali přítomným jejich společný vědecký projekt.

 

konference


Hlavním hostem večera byl generální prezident ISCA (Kongresová asociace indické vědy, Indian Science Congress Association) a bývalý prorektor Otevřené univerzity státu Karnátaka (Karnataka State Open University) a Majsúrské univerzity profesor K S Rangappa.

 

Podepisování knihy


Této unikátní akce se zúčastnila řada návštěvníků, zahrnujících jak širokou veřejnost tak i odborníky z oblasti entomologie, včetně zástupců Entomologické společnosti Indie a divize entomologie Indického zemědělského výzkumného ústavu.

 

letáky


Velkou pozornost vyvolala i následná diskuse. Bylo například zmíněno, že v České republice se nyní nachází druhá největší sbírka lišajů na světě. Mnoho návštěvníků bylo nadšeno i tím, že čeští a indičtí vědci společně objevili v Indii nové a tedy dosud světu zcela neznámé druhy nočních můr, které dosud nebyly katalogizovány.

 

vystava


Český velvyslanec Milan Hovorka informoval, že společné indo-české výzkumné projekty jsou velmi důležitou součástí bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Indií, a že česká a indická vláda se domluvily na podpoře společných výzkumných projektů, výzva k předkládání návrhů je otevřena do 31. července 2019 (čeští vědci: http://www.msmt.cz/msmt-vyhlasuje-vyzvu-na-vyzkumne-projekty-s-indii, indičtí vědci: http://www.dst.gov.in/callforproposals/call-joint-project-proposals-2019-india-czech-bilateral-scientific-and).