česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indická premiéra filmu "Nabarvené ptáče"

Kdy: 09.11.2019 15:00 - 18:00, Kde: Kolkata

V sobotu 9. listopadu 2019 od 15:00 hodin se v kinosále Nandan-I (na rohu ulic Acharya Jagadish Chandra Bose Road a Cathedral Road) v hlavním města Západního Bengálska Kolkatě uskutečnila indická premiéra nového českého filmu "Nabarvené ptáče"

Film byl promítnut v rámci soutěžní sekce 25. ročníku mezinárodního filmového festivalu KIFF 2019 (Kolkata International Film Festival), který se konal ve dnech 8. - 15. listopadu 2019. 

Více informací o festivalu zde: https://kiff.in/ 

Nabarvené ptáče


O filmu:

Režie: Václav Marhoul  

Podle předlohy: Jerzy Kosiński (kniha)  

Scénář: Václav Marhoul

Kamera: Vladimír Smutný

Hrají: Petr Kotlár, Stellan Skarsgård, Udo Kier, Harvey Keitel

Nadčasové poselství o putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války.

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Kvůli své odlišnosti se během putování setkává se strachem, opovržením a krutostí. Jeho snahu o fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom. Boj sama se sebou, boj o svou duši, boj o svojí budoucnost...

Film podle světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče.

Film měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Na filmovém festivalu v Chicagu získal film ocenění za nejlepší kameru.