česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: 2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast ČR na divadelním festivalu Barevná Indie

Kdy: 09.02.2019 - 11.02.2019, Kde: Abhimanch, Bhagwan das Service Road, Connaught Place, New Delhi, Delhi 110001

Česká republika byla jednou z 15 zemí světa účastnících se v Indii jubilejního 20. mezinárodního divadelního festivalu BHARAT RANG MAHOTSAV (Barevná Indie), jenž ve dnech 1. až 21. února 2019 na různých místech pořádala indická Národní divadelní škola.


Českou republiku na festivalu reprezentovala Pražská shakespearovská společnost, kterou v roce 2008 jako vůbec první anglicky mluvící profesionální divadlo v Praze založil Američan českého původu Guy Roberts. Toto divadlo působí ve Stavovském divadle v Praze a je také každoročně partnerem Shakespearovských slavností konaných na Pražském hradě. 

 

MahotsavV Dillí dostalo divadlo z Prahy od organizátorů vymezen hlavní divadelní čas, a to v sobotu 9. února 2019 od 20.30 hodin v hlavním sále Indické dívadelní školy, který byl zaplněn do posledního místa. Zakladatel divadla, režisér a herec Guy Roberts byl hlavním protagonistou divadelní hry ILIAS.

Představení skončilo bouřlivým potleskem ve stoje, po němž Guy Robertsovi a jeho týmu přišel poděkovat velvyslanec Milan Hovorka s chotí Jarmilou, a také bývalá britská velvyslankyně v České republice Jan Thompson, která nyní působí v Indii a která si během pobytu v Praze dokonce zahrála v několika divadelních hrách souboru. 

Další představení se uskutečnilo v nejposvátnějším místě Indie Váránasív pondělí 11. února 2019.