česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shah Shiwam from Ahmadabad
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

LIDICE 2020: Oceněny byly děti z Bangladéše, Indie a Srí Lanky

Děti z Bangladéše, Indie a Srí Lanky patří k těm, které také letos uspěly  se svými uměleckými výtvory v mezinárodní dětské výstavě výtvarného umění LIDICE 2020. Tato výstava byla založena v roce 1967 na památku dětských obětí z české vesnice Lidice, která byla v roce 1942 vyvražděna německými nacisty.  Účelem této výstavy je si neustále připomínat hrůzy válečných konfliktů a také to, že děti jsou těmito hrůzami nejvíce postiženy.

Tato výstava se stala mezinárodní v roce 1973 a od té doby se stala oblíbenou mezi dětmi a učiteli nejen v Česku, ale doslova po celém světě.

Lidice2020

Lidice2020

Dne 7. května 2020 vyhlásili organizátoři této výstavy vítěze 48. ročníku. Tentokrát bylo téma „Krajina“. Porotci vybírali z 22 tisíc příspěvků od dětí ze 78 zemí.

Kvůli  pandemii COVID-19 byla Galerie Lidice uzavřena a slavnostní předávání medailí a osvědčení bylo odloženo na podzim tohoto roku. Výstava s tématem Krajina bude pro veřejnost otevřena v Lidické galerii od 1. června 2020 do 31. ledna 2021 a pro ty, kteří žijí daleko od Lidic, bude zveřejněna on-line.  

Jména výherců ze zemí pod jurisdikcí Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí jsou tato:

Bangladéš:

Ramin Shahir Kazi, 8 let

Indie:

Shah Shivam, 13 let 
Jahnavi H., 12 let 
Prem Kumar B., 14 let 
Sai Supraja K., 14 let 
Hemalatha P., 12 let 
Chaitra J., 7 let 
Manoj P., 9 let 

Srí Lanka:

Goonawardena Saven Abinidu, 9 let
Paranavitane Arya Faith, 5 let

Velvyslanectví všem oceněným gratuluje a vybízí všechny děti, které se chtějí zúčastnit příštího ročníku této soutěže. Více informací je k dispozici na webových stránkách: https://www.mdvv-lidice.cz. Téma a termíny budou vyhlášeny na podzim.

Lidice2020

Lidice2020