česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pan velvyslanec Sečka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový zmocněnec pro Indo-Pacifik

Ministr zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek jmenoval zvláštním zmocněncem pro Indo-Pacifik zkušeného českého kariérního diplomata velvyslance Libora Sečku. Ten v minulosti sloužil na různých diplomatických misích v Evropě, Asii i Americe, naposledy byl velvyslancem České republiky ve Velké Británii.
 

Jeho úkolem je připravovat a zpracovávat analýzy a další materiály týkající se problematiky Indo-Pacifiku, spolupracovat na úkolech, jež stanovují schválené národní, unijní, alianční či jiné nadnárodní nebo mezinárodní strategie vůči Indo-Pacifiku, podílet se na zpracování příslušných koncepcí v tomto směru, zastupovat Českou republiku na různých jednáních, konferencích a podobných akcích, které se týkají problematiky Indo-Pacifiku, navazovat vztahy s protějšky v partnerských zemích a v mezinárodních organizacích, shromažďovat a vyhodnocovat získání informací a navrhovat náměty nebo doporučení na zapojení ČR do mezinárodní spolupráce v oblasti Indo Pacifiku.

Mezi jeho úkoly patří také přispívat ke zlepšení informovanosti jak české veřejnosti, tak mezinárodních partnerů o aktivitách České republiky v regionu Indo-Pacifiku.

Pan velvyslanec Sečka ovládá angličtinu, španělštinu, italštinu, ruštinu a francouzštinu.

přílohy

Životopis pana velvyslance Sečky 2 MB DOC (Word dokument) 9.9.2021