česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace české vědy v Dillí

Delegace Evropské unie v Indii společně s velvyslanectvími vybraných členských států Evropské unie, přidruženými zeměmi a EURAXESS India, uspořádala 29. 3. 2017 u příležitosti výročí 10 let od založení Evropské výzkumné rady (ERC) celodenní sérii přednášek a workshopů.
 

prezentace

Dopoledního programu se zúčastnili zajímaví hosté – mj. Dr. Balpreet Singh Ahluwalia anebo Dr. Sumeet Mahajan, příjemci grantu ERC a výzkumníci z universit v norském Tromsø a britském Southamptonu. Oba shodně zdůraznili, jak jim k dosažení úspěchů při výzkumu pomohla nejen samotná finanční dotace, nýbrž také kredit a prestiž, který spoluprací s Evropskou výzkumnou radou získali. Další z vystupujících, velvyslanec Evropské unie v Indii, Tomasz Kozlowski zase vyzdvihl, jak je důležité, že jsou programy Evropské výzkumné rady otevřeny všem národům.

Odpoledního workshopu se aktivně zúčastnili i pracovníci Velvyslanectví České republiky v Dillí, kteří prezentovali Česko jako zemi s rozvinutou infrastrukturou v oblasti výzkumu a vývoje.  Zájemcům z řad akademické obce, vědeckých institucí i vládních organizací přiblížili možnosti spolupráce s prestižními českými pracovišti a zároveň si vyslechli zpětnou vazbu.

workshop


Příjemným zjištěním bylo, že mnoho výzkumníků studujících postgraduální studia na univerzitách v Německu Česko zná a rovněž jej navštívilo.