česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: DZS
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

1. ročník studentského veletrhu zemí Visegrádské skupiny

Kde: Nové Dillí

Velvyslanectví všech čtyř zemí Visegrádu v Indii, jmenovitě zastupitelské úřady Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky se účastnily spolu se svými národními agenturami věnujícími se podpoře internacionalizace vysokoškolského vzdělávání prvního ročníku virtuálního veletrhu vysokoškolského vzdělávání. 

Veletrh pořádalo Velvyslanectví Maďarska v Indii, a to jako země v současnosti předsedající Visegrádské skupině. Akce se odehrála online dne 8. června 2022. Událost hostilo Symbiosis Center for European Studies of Symbiosis International University - SIU v Pune, které bylo inaugurováno bývalým českým premiérem Andrejem Babišem v lednu 2019.

Za Českou republiku pronesl úvodní slovo Chargé d'affaires českého velvyslanectví pan Roman Masařík. Vyjádřil naději, že tento studentský veletrh bude potenciálním studentům v ČR prospěšný, kdy si zájemci odnesou dostatek poznatků, kde všude mohou v ČR studovat nebo jak si vyhledat správné informace. Úvodní projevy měli také úřadující vedoucí misí dalších tří zemí, a to jmenovitě polský velvyslanec prof. Adam Burakowski, maďarský Chargé d'affaires Károly Sardi a slovenský Chargé d'affaires Roman Mazanec. Odborníci z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka pak rozvedli možnosti studia v těchto zemích.

Pan Jakub Tesař, vedoucí Oddělení internacionalizace studia v ČR - Dům zahraniční spolupráce - DZS (Česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum) v Praze, představil systém vysokoškolského vzdělávání včetně přínosů pro zahraniční studenty. Vyjádřil také přání, aby se počet 1500 indických studentů, kteří v současnosti studují v České republice, nadále rozrůstal a také, aby nový studenti z Indie objevovali zajímavé studijní programy v oblasti vědy a výzkumu, které jim české univerzity nabízejí.