česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.arcticfrontiers.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Roadshow u příležitosti vyhlášení dotační výzvy na podporu polárních věd

Kdy: 19.11.2018 - 20.11.2018, Kde: Goa

Velvyslanectví České republiky informuje potenciální zájemce o účast o konání dvoudenní akce „Sdílení zkušeností a zkoumání nadcházejících příležitostí pro indoevropskou spolupráci v oblasti polárních věd“, která se bude konat 19. – 20. listopadu 2018 v indickém svazovém státě Goa. Tato akce se koná v přímé souvislosti s vyhlášením výzvy pro příjem projektových žádostí v oblasti vědy a výzkumu pod nástrojem Horizont 2020, kterou vyhlásí Evropská komise společně s Ministerstvem přírodních věd Indie 14. listopadu 2018. Účast na akci nabídne zajímavou možnost navázat vztahy, vybudovat si síť kontaktů či přímo konsorcia pro společné projekty v oblasti polárních věd.
 

Ministerstvo přírodních věd Indie, Národní centrum pro výzkum oceánu a Antarktidy, Delegace Evropské unie v Indii, Velvyslanectví Norského království v Indii a Norská rada pro výzkum vyzývají vědce z Evropy a Indie k účasti na dvoudenní akci, jejímž cílem je "Sdílet zkušenosti a prozkoumat nadcházející příležitosti pro indoevropskou vědeckou spolupráci v oblasti polárních věd“ v rámci programu Horizont 2020 na Arktidě. Tato akce bude sloužit ke sdílení zkušeností z probíhajících indonorských, ale i jiných polárních a klimatických projektů a bude se zaměřovat na potenciální žadatele o vybudování konsorcia pro vypracování společného návrhu indoevropských projektů. Akce vám nabídne výjimečnou příležitost vybudovat si představu o projektu a představit vaše kompetence všem zúčastněným stranám z Evropy a Indie. Do konsorcií mezi EU a Indií se mohou zapojit i žadatelé z jiných zemí.

 

Ilustrační foto

 

 

Bližší informace o výzvě „Měnící se kryosféra nejistoty, rizika a příležitosti“, jejíž vyhlášení je plánované na 14. listopadu 2018, naleznete na stránkách Evropské komise.  Příjem žádostí bude ukončen 19. února 2019. Na rozdíl od předchozích výzev ve formátu 3 + 3 je tato koncipována jako 3 +1, tedy pro vytvoření konsorcia jsou třeba 3 evropské subjekty + 1 indický. Účast na akci tedy znamená příležitost navázat kontakt nejen s indickými partnery, nýbrž i s těmi evropskými a vzhledem k organizační roli Norska zejména těmi, které disponují know-how v oblasti polárních věd. Užitečné informace lze rovněž v předstihu získat z Příručky pro indické žadatele, vydané Ministerstvem přírodních věd Indie. Pro přihlášení použijte link http://bit.ly/2OFWAQI případně se neváhejte obrátit přímo na Velvyslanectví České republiky v Indii na adrese Milan_Dostal@mzv.cz

Účast na akci není zpoplatněná, nicméně účastníci si hradí veškeré další náklady (ubytování, strava, doprava). Součástí akce bude i soutěž pro indické studenty, jejíž vítěz obdrží hrazenou cestu na akci https://www.arcticfrontiers.com v norském Tromsø.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Návrh programu 575 KB PDF (Acrobat dokument) 24.8.2018