česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na veletrhu SATTE 2016

Kdy: 29.01.2016 - 31.01.2016, Kde: Dillí

Česká republika prezentovala svůj potenciál v oblasti cestovního ruchu na největším regionálním turistickém veletrhu s názvem "SATTE - South Asia Travel Trade Exchange", jehož 22. ročník se uskutečnil ve dnech 29. – 31. ledna 2016 v Dillí. Nejednalo se o první prezentaci tohoto druhu. Česká republika a její firmy se veletrhu SATTE zúčastňují pravidelně, přičemž podle velvyslance Milana Hovorky je tato účast výrazem závazku České republiky vůči Indii a regionu Jižní Asie.
 


Zároveň je tato účast výrazem uvědomění si skutečnosti, že Indie dnes patří k největším a nejrychleji rostoucím outgoingovým turistickým trhem. Česká republika tuto skutečnost vnímá jako velkou příležitost, kterou chce využít k podpoře dalšího růstu počtu občanů Indie připravených investovat čas a prostředky, aby se seznámili s její historií a současností. Proto zintenzivňuje marketing prostřednictvím účasti na výstavách a veletrzích v Indii a organizování podnikatelských misí, jako byla například nedávná prezentace turistického potenciálu zemí Visegrádu. Stejně tak realizuje kroky zaměřené na usnadnění vízového procesu v souladu s platnými předpisy, o čemž svědčí nedávno otevřená dvě vízová aplikační centra v Dillí a Mumbai.

 

satte-jkr


Velvyslanectví České republiky v Indii také nastavilo proces pravidelného potkávání se s indickými touroperátory s cílem hledat vzájemné porozumění pro všechny souvislosti spojené s rozvojem vzájemného cestovního ruchu. Tím zároveň vytváří předpoklady, aby mohl být v blízké budoucnosti obnoven základní infrastrukturální předpoklad pro rozvoj cestovního ruchu, kterým je přímé letecké spojení mezi Českou republikou a Indií.

Další velký potenciál existuje v propagaci země jako ideálního místa pro indické filmové tvůrce. Česká republika si uvědomuje, že platí obecná zásada, že diváci na celém světě jsou připraveni seznámit se s místy, s nimiž se mohli seznámit prostřednictvím filmového plátna.

SATTE-ambasada


V předvečer slavnostního otevření veletrhu byl na velvyslanectví České republiky v Dillí uspořádán networkingový koktejl, kterého se zúčastnilo více než 100 zástupců indických cestovních kanceláří.

SATTE-amb


Prezentací českých firem na letošním vydání SATTE 2016 podpořila agentura na podporu cestovního ruchu CzechTourism. Veletrhu SATTE 2016 se zúčastnily české cestovní kanceláře Eastern Europe Tour, Vizit Europe, Europea Travel, Eduthea a další, přičemž všechny zástupce českého turistického prostředí příjemně překvapil zájem z řad indické odborné veřejnosti.