česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář ke změnám daňového systému

Kdy: 26.07.2017 10:00 - 13:00, Kde: Velvyslanectví České republiky v Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spojení s renomovanou poradenskou agenturou RKACA & Associates uspořádalo dne 26. července 2017 ve svých prostorách  seminář s cílem pomoci českým firmám orientovat se  lépe v nedávno zavedeném systému jednotné daně na zboží a služby a také nabídnout prostor pro výměnu zkušeností, rad a poznatků firem jak v Indii působících, tak na indický trh zboží exportujících.

foto ze semináře

 

Semináře se zúčastnili zástupci českých firem jako Doosan Škoda Power, Tatra Trucks, Papcel, Dormer Pramet, ComAp či Czech Aviation Training Centre. Přítomen byl rovněž ředitel mumbaíské pobočky zahraniční kanceláře CzechTrade, který si společně s ostatními účastníky vyslechl skvělou prezentaci renomované kanceláře RKACA & Associates  k systému jednotné daně aplikované na celém území Indie od 1. července 2017.

Akce byla rovněž příležitostí pro setkání zástupců českých firem v Indii - Platformu českých podniků (Czechs in India), kteří si během semináře i při následném obědě vzájemně vyměnili pohledy na daňovou reformu a zkušenosti po jejím zavedení.

Kromě veřejně známých informací o reformě a jejích sazbách zazněly během přednášky cenné náměty a informace, mj. na témata:


- uplatnění daně GST na export a import zboží i služeb

- osvobození od povinnosti platit

- registrace a případná povinnost pro zahraniční subjekty

- přenesená povinnost, tzv. Reverse Charge

- Bill to Ship to model – platba GST v případně jiného místa odběru a sídla fakturované firmy

- hodnocení dodržování zákona, tzv. Compliance Rating

- vratky daně a tipy na ochranu odběratele

- další povinnosti vyplývající ze zákona