česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se studenty českého jazyka v Indii s novými potenciálními zájemci

Kdy: 17.06.2022 19:00 - 21:00, Kde: Velvyslanectví ČR v Novém Dillí

V Indii lovíme talenty, kteří budou mít do budoucna kladný vztah k České republice. Sekci českého jazyka na filozofické fakultě navštěvuje do cca dvaceti indických studentů v ročníku. Nejsou to velké počty na více než miliardovou zemi, a tak jsme se to rozhodli podpořit a přilákat nové studenty.
 

 

Na velvyslanectví jsme uspořádali setkání stávajících studentů českého jazyka s potenciálně novými zájemci. Vysvětlili jsme zvědavcům, k čemu všemu je možné využít český jazyk (studium zdarma na české VŠ, české firmy působící v Indii a naopak, turismus). Zájemci se taktéž setkali s již v ČR působícími indickými studenty nebo těmi, kteří obdrželi vládní stipendium od MŠMT. Současní studenti českého jazyka obdrželi ceny za překladatelskou soutěž. Odměněno cenami a certifikátem bylo za svou dobrou práci celkem devět studentů.
 
Do tajů našeho jazyka uvedla studenty paní lektorka českého jazyka, která působí na místní univerzitě. Přišlo kolem 60 mladých nadaných lidí. O zbytek se snad postarají mediální výstupy. Čeština nezůstane zapomenuta ani na druhé straně planety!