česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU podporuje výzkumné projekty s Indii

ZÚ Dillí informuje subjekty z vědeckého, výzkumného a inovačního prostředí v České republice o vyhlášení výzvy na financování společných projektů, kterou vyhlásila Evropská komise společně s indickým Ministerstvem vědy a technologie a Ministerstvem biotechnologie, aby podpořila vědecko-výzkumnou spolupráci mezi EU a Indií a potenciál v oblasti ochrany přírody a životního prostředí prostřednictvím nakládání s vodou a odpadem.
 

Předmět podpory

Společné projekty evropských a indických vědeckých, výzkumných a technologicky inovativních institucí, společností a vývojových center, které jsou zaměřeny na inovace v oblasti čištění a úpravy pitné vody, čištění odpadních vod, zejména se zaměřením na recyklaci, opětovné použití a využití dešťové vody a monitoring v reálném čase a kontrola distribuce a čištění vody.

Podání žádosti

Podmínkou podání žádosti a jejího formálního přijetí je společný návrh, který předloží konsorcium nejméně 3 subjektů z Indie a 3 subjektů z Evropské Unie. Další kritéria způsobilosti jsou popsány v textu výzvy. Nad minimální počet účastníků  (  3 + 3 ) není počet subjektů omezen.

Žádost musí být podána společně za evropské i indické entity elektronicky na stránce http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/sc5-12-2018.html Pro podání žádosti a využití elektronického systému je nutné se nejprve zaregistrovat u Autorizační služby Evropské komise ( European Commission Authentication Service).

Způsobilé jsou subjekty vykonávající činnost v České republice resp. v Evropské unii.

Financování

Tato výzva je určena pro projekty v délce trvání od 3 do 5 let s celkovými výdaji (za EU a indickou spoluúčast dohromady) 3 – 5 milionu €.  Celková alokace činí 30 milionu €, předpokládaný počet podpořených projektů tedy činí 6 – 10.

Časový harmonogram

Termín pro podání návrhů společných projektů je nejpozději do 27. února 2018 (17,00 SEČ či 23,59 indického letního času), po kterém bude webová aplikace automaticky znepřístupněna a žádosti nebude možné odesílat. Vytištěná přihláška musí být následně podána u Department of Science and Technology (Ministerstvo vědy a technologie) a Department of Biotechnology (Ministerstvo biotechnologie) na níže uvedené adresy.

Department of Science and Technology

Dr. Arvind Kumar

Scientist 'E'

Room No. 14 D

Technology Bhavan

Department of Science and Technology

New Mehrauli Road, New Delhi -110016

Email: arvind.kumar71@nic.in

Department of Biotechnology

Dr. Sanjay Kalia,

Scientist E

International Cooperation

Department of Biotechnology (DBT)

CGO Complex, Lodhi Road

New Delhi - 110 003

Email: sanjay.kalia@nic.in

Informační brožuru, texty výzvy a dalších dokumentů naleznete v příloze či jsou ke stažení na adresách:

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/sc5-12-2018.html  

www.dst.gov.in   http://onlinedst.gov.in/Login.aspx  www.dbtindia.nic.in 

Více informací Vám ochotně poskytne velvyslanectví České republiky v Dillí na adrese Milan_Dostal@mzv.cz

přílohy

Informační brožura 189 KB PDF (Acrobat dokument) 24.11.2017

Průvodce podáním žádosti 405 KB PDF (Acrobat dokument) 24.11.2017