česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.isnscon2018.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Světový kongres medicínských nanotechnologií se uskuteční v Dillí

Kdy: 07.01.2019 - 10.01.2019, Kde: Vigyan Bhawan Dillí

V indickém Dillí se ve dnech 7. – 10. ledna 2019 uskuteční Světový kongres nanomedicínských technologií, který si v mezinárodním měřítku klade za úkol podpořit spolupráci a vývoj nanotechnologií v medicíně. Již 6. ročník tohoto sympózia se tentokrát bude konat ve vládním kongresovém centru Vigyan Bhawan a přivítá špičky z oboru nejen z Indie, ale i ze zahraničí, aby si navzájem vyměnili zkušenosti a navázali cenné kontakty.

Konference je organizována společně Univerzitou Dillí, Univerzitou Jamia Hamdard a Mezinárodní společností pro nanomedicínské vědní obory (International Society for Nanomedicine Sciences) pod titulem „Věda a technologie pro budoucnost lidstva“. Mezinárodní společnost pro nanomedicínské vědní obory byla zřízena různými privátními i státními univerzitami a výzkumnými centry a pořádá světové kongresy již od roku 2009, kdy se první ročník uskutečnil v Číně. Kromě podpory stěžejních státních indických institucí z oblasti nanotechnologií (Ministerstvo vědy a technologie, Ministerstvo biotechnologií), prezident Indie Rám Náth Kóvind byl rovněž osloven s žádostí o slavnostní inauguraci.

Účast na kongresu představuje zajímavou možnost prezentace a výměny zkušeností pro všechny zájemce z České republiky, a ačkoli je zpoplatněna částkou 200 – 700 USD, pro vybrané mezinárodní delegáty pořadatelé rovněž nabízí sponzoring formou ocenění a pokrytí části nákladů.

V případě, že Vás účast na kongresu zaujala, kontaktujte prosím Velvyslanectví České republiky v Dillí na adrese Milan_Dostal@mzv.cz, které Vám pomůže zajistit více informací, asistenci s registrací a se získáním eventuální finanční podpory organizátorů. Uzávěrka přihlášek za zvýhodněnou cenu je do 30. listopadu 2018. Více informací naleznete na stránkách kongresu, případně v přiloženém dokumentu.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Informační brožura 419 KB PDF (Acrobat dokument) 12.11.2018