česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Purple is The Color
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Turné kapely "Purple is The Color"

Kdy: 10.09.2019 - 19.09.2019, Kde: Indie a Maledivy

Ve dnech 10. až 19. září 2019 uskuteční koncertní turné po Indii a Maledivách česko-rakouský jazzový kvartet PURPLE IS THE COLOR. Velvyslanectví ČR v Dillí ve spolupráci s velvyslanectvím Rakouska v Dillí a Rakouským kulturním fórem v Dillí organizuje v úterý 10. září 2019 of 19.00 hodin vystoupení této skupiny přímo na velvyslanectví ČR, 50-M Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi. 

 

Čtyři hudebníci, jeden Rakušan a tři Češi, se dali dohromady v září 2015 a od té doby se vypracovali mezi jazzovou špičku. Na soutěžním festivalu CENTRAL EUROPEAN JAZZ COMPETITION v roce 2018 se v hodnocení dostali na první příčku a získali titul "Absolutní vítěz".Název hudební skupiny PURPLE IS THE COLOR

Webová stránka hudební skupiny: www.purpleisthecolor.com

Facebook of the musical group: www.facebook.com/purpleisthecolor

Členové hudební skupiny:
1. Simon Raab - piano (Rakousko)
2. Štěpán Flagar - saxofon (Česká republika)
3. Martin Kocian - kontrabas (Česká republika)
4. Michał Wierzgoń - bicí (Česká republika)

 

PRVNÍ KONCERT V DILLÍ


Kdy: úterý, 10. září 2019 v 19.00 hodin

Kde: reprezentační prostory velvyslanectví ČR v Dillí (Embassy of the Czech Republic, 50-M Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi) - vstup je branou č. 2 z ulice Tenzing Norgay Marg

Vstupné: zdarma, ale předchozí registrace nutná na webové stránce zip.er.cz/purple

 

DRUHÝ KONCERT V DILLÍ

Kdy: středa, 11. září 2019 ve 21.00 hodin

Kde: jazzový klub The Piano Man Jazz Bar, Delhi

Vstupné: od 300,- INR výše

Více informací v angličtině: https://in.bookmyshow.com/events/the-piano-man-presents-purple-is-the-color/ET00109999 

 

TŘETÍ KONCERT V GURUGRAMU NEDALEKO DILLÍ

Kdy: čtvrtek, 12. září 2019 ve 20.30 hodin

Kde: jazzový klub The Piano Man Jazz Bar, 32nd avenue, Part 2, Sector 15, Gurugram (former Gurgaon)

Vstupné: od 300,- INR výše

Více informací v angličtině: https://in.bookmyshow.com/events/the-piano-man-presents-purple-is-the-color/ET00110009

 

Purple Is The Color

 

O hudební skupině a jejím turné:

Když se v roce 2015 tato čtveřice hudebníků náhodně setkala při jednom jamovém večeru v Linci, po chvíli bylo jasné, že na pódiu zafungovala hudební chemie, jejíž potenciál by byla škoda utnout po jednom večeru. Své debutové album Unmasked vydala kapela na podzim roku 2017 a prezentovala je na své evropské Release Tour, která zahrnovala přibližně dvacítku koncertů v pěti různých zemích. Od té doby postupně proniká do povědomí evropské jazzové scény.

Hudba Purple is the Color je seriózní a zároveň rozmarná, promyšlená a zároveň improvizovaná. Název skupiny je PURPLE IS THE COLOR, přeloženo do češtiny "JE TO BARVA PURPUROVÁ". „Purpurová může existovat pouze v důsledku kombinace modré a červené. Naše hudba je zase výsledkem komponování a improvizace v rovnocenném poměru,“ osvětluje název kapely kapelník Simon Raab. Rakousko-česká čtveřice má svůj charakteristický zvuk čerpající z hlubokých kořenů tradice kvartetového formátu, v němž se odráží i vlivy lidové, klasické a populární hudby.

Kapela jednoznačně patří ke kapelám, jejichž tvorbu se vyplatí sledovat. Dokazují to i její úspěchy na různých festivalech a soutěžích. V roce 2018 se stala absolutním vítězem česko-rakouské soutěže CENTRAL EUROPEAN JAZZ COMPETITION. V roce 2019 se rozhodla vydat do Indie a na Maledivy. Vedle koncertu na velvyslanectví vystoupí v nejlepších dvou indických jazzových barech THE PIANO MAN JAZZ BAR v Dillí a Gurugramu (býv. Gurgaonu) a na Maledivách v některých hotelových resortech.