česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace češtiny pro cizince v Indii

Kdy: 28.03.2019 - 31.03.2019

Představitelé Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy (ÚJOP, Charles University, Institute for Language and Preparatory Studies), konkrétně ředitel ÚJOP PhDr. Ivan Duškov a vedoucí marketingového oddělení ÚJOP Mgr. Martin Ocknecht, jednají v Indii o možné spolupráci při vysílání talentovaných studentů ke studiu českého jazyka, kteří mají zájem o studium na vysokých školách v češtině.

 

Meeting


Hlavní institucí, kde se vyučuje čeština, je v současné době Dillíská univerzita (University of Delhi). Děkan pro zahraniční vztahy této univerzity prof. Harinder P. Singh v tomto ohledu přislíbil pomoc, a to prostřednictvím Katedry slovanských a ugrofinských studií (Department of Slavonic & Finno Ugrian Studies, University of Delhi).

 

Meeting


Během jednání na české ambasádě v Dillí vyjádřil velvyslanec ČR Milan Hovorka poděkování za aktivní přístup ÚJOP vůči indickému trhu, jenž skýtá značný a dosud nevyužitý potenciál, pokud jde o kvalitní studenty zejména technických oborů, lékařství a farmacie.

 

students


Možnost, kterou dává Česká republika všem zahraničním studentům, a to, že mohou studovat na veřejných vysokých školách bezplatně, pokud se naučí český jazyk, je v Indii stále málo známá a využívá ji jen zlomek studentů. Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy je nejstarší institucí v České republice, jež organizuje intenzivní kurzy češtiny pro cizince orientované na přípravu k vysokoškolskému studiu.

 

Deabtes


Možnosti studia českého jazyka přímo v České republice před studiem samotné vysoké školy prezentovali zástupci ÚJOP v sobotu 30. března 2019 v Dillí a v neděli 31. března 2019 v Mumbai na veletrzích vysokého školství BEGIN EDU FAIR pořádaných skupinou Begin Group.

 

Debate


Více informací o ÚJOP viz: http://ujop.cuni.cz