česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých vysokých škol v Indii

Kdy: 21.04.2017 - 24.04.2017, Kde: Dillí

Ve dnech 21.–24. dubna 2017 se v největším kongresovém centru v hotelu Leela Ambience v Dillí konal veletrh vysokého školství nazvaný „UNIAGENT EDUCATION SUMMIT“. Partnerskou zemí veletrhu byla Česká republika.

 

uNI15


Prezentaci českého vysokého školství ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Dillí zajistila delegace Domu zahraniční spolupráce vedená vedoucím jeho odboru terciárního vzdělávání Rudolfem Šindelářem. 

Uni2


Velvyslance ČR Milana Hovorku na veletrhu přivítal vicepremiér dillíské vlády Manish Sisodia.

Uni10


Při slavnostním zahájení veletrhu byl jedním z hlavních řečníků velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka.

Uni11


Český ambasador ve svém projevu připomněl,  že nejstarší univerzita v České republice Univerzita Karlova byla založena již v roce 1348 a že se na ní učí hindština a další indické jazyky. Naopak na University of Delhi se již od roku 1971 učí čeština. 

Uni12


Stánek „Study in the Czech Republic“ (Studium v ČR) nabízel řadu informačních materiálů, které velvyslanectví ČR v Dillí zaslaly nebo předaly nejrůznější české univerzity a další vysoké školy.

Uni14


Sponzorem marketingových materiálů veletrhu byla česká společnost Study Partners, s.r.o. nabízející studium zakončené titulem MBA a BBA na Czech College v Praze. 

Uni5


Veletrh se skládal z několika segmentů, včetně jednání se zástupci indických vysokých škol.

Uni17


V neděli 23. dubna 2017 proběhl i studentský veletrh, kterého se zúčastnilo několik tisíc zájemců o studium v zahraničí.

Uni17


Vysoká manažerská škola ve Varšavě nabízela na veletrhu i studium v angličtině na Pedagogické fakultě Jana Amose Komenského v Karviné.

Uni16


Sponzorem uvítacího galavečera byla česká vysoká škola aplikovaného businessu NEWTON College, a.s. působící v Brně a Praze. Delegaci do Indie vedl rektor této školy prof. Jan Mojžíš.  

Uni16


Česká NEWTON College měla svůj stánek hned vedle prestižní indické Amity University

Uni19


Zájem o Českou republiku byl obrovský.  

Uni1


Vedle informačního stánku a B2B jednání se uskutečnila také přednáška Lubomíra Majerníka z Domu zahraničních služeb o možnosti studia na vysokých školách v ČR, které se zúčastnil i velvyslanec ČR Milan Hovorka.

Uni3


Zástupci několika médií natočili s velvyslancem Milanem Hovorkou rozhovor. 

Uni20


Velvyslanec Milan Hovorka děkuje všem, kteří se zasloužili o úspěch celé akce, jež nepochybně zvýšila povědomí o České republice v Indii.