česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

30. výročí sametové revoluce v Indii

Kdy: 21.11.2019, Kde: Dillí

Dne 21. listopadu 2019 si velvyslanectví České republiky a Slovenské republiky v Dillí připomněla 30. výročí Sametové revoluce, která ukončila 41 let trvající vládu jedné politické strany a vrátila tehdejší Československo do lůna demokratických zemí.

 

Velvet Revolution in India


Pozdravit Čechy a Slováky na tzv. Velvet Street Event, který hostili společně český velvyslanec Milan Hovorka a slovenský velvyslanec Ivan Lančarič, přišly stovky přátel z řad politického a společenského života Indie a diplomatického sboru.

Velvet Revolution in India

Na fotografii zleva: slovenský kytarista Peter Luha, slovenská zpěvačka Lucia Kostelanská Briestenská, státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky Lukáš Parízek, státní tajemník Ministerstva hospodářství Slovenské republiky Vojtech Ferencz, velvyslanec Slovenské republiky v Indii Ivan Lančarič, velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka, česká zpěvačka Míša Nosková a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

 

Velvet Revolution in India

Velvyslanec Milan Hovorka v této souvislosti řekl: "Byla to jedinečná příležitost připomenout události před 30 lety, které tak zásadním způsobem změnily novodobou historii Čechů a Slováků. Nesmírně mne těší, že jsme slavili v Dillí společně. Opětovně jsme tím prokázali náš charakter a jedinečné přátelství mezi našimi národy. Zároveň bylo skvělé slyšet, pro kolik lidí byl tento moment spojen s osobní vzpomínkou, ať již z toho důvodu, že o Sametové revoluci slyšeli, anebo toto období prožili v tehdejším Československu. Sametová revoluce je jedinečným příkladem, že nenásilný přechod moci je možný. Je to něco, čemu Indové velmi dobře rozumí."