Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Národní kontaktní místo

 

Úkoly NKM, výběrová řízení do EU a dalších mezinárodních organizací, Národní kontaktní databáze

Národní kontaktní místo při Personálním odboru Ministerstva zahraničních věcí ČR vzniklo dne 1. ledna. 2002 na základě usnesení vlády č. 554/2001.

Úkolem Národního kontaktního místa je pomoc při umisťování českých občanů v mezinárodních vládních organizacích, především Evropské unii, dále v OSN, OBSE, NATO a dalších. Národní kontaktní místo poskytuje žadatelům informační servis o možnostech jejich uplatnění, eventuálně podporuje jejich kandidatury. Výhledově hodlá organizovat i vhodné formy vzdělávání a školení.

  • Národní kontaktní databáze

    slouží k evidenci zájemců a k jejich informování. Do databáze se mohou čeští občané zaregistrovat vyplněním příslušného dotazníku. Základním předpokladem pro zařazení do databáze je vysokoškolské vzdělání (není podmínkou ve všech případech), beztrestnost, jazykové a zdravotní předpoklady a příznivá rodinná situace. Každý uchazeč musí předem zvážit svoji ochotu vyrovnávat se s obtížnými životními a pracovními podmínkami, schopnost působit v cizím prostředí a v odloučení od svých blízkých. Zkušenosti z působení v zahraničí jsou vítány.

  • Výběrová řízení do institucí EU

    organizuje Úřad pro výběr zaměstnanců EU (European Personnel Selection Office, EPSO). Na webových stránkách EPSO najdete informace o nově vyhlašovaných, probíhajících i právě ukončených výběrových řízeních. Informace o aktuálně vyhlášených výběrových řízeních do institucí EU najdete rovněž na našich stránkách. Pod heslem otázky a odpovědi naleznete nejčastěji kladené otázky uchazečů o zaměstnání v EU a odpovědi na ně.

  • Národní náborové zkoušky OSN

    spolupořádá MZV na základě iniciativy Informačního centra OSN v Praze a sekreatriátu OSN.  Naposledy se obdobné zkoušky konaly v roce 2015. V této souvislosti informujeme, že Informační centrum OSN má veřejně přístupnou knihovnu, videotéku a volný přístup k internetu.

Pro všechny uchazeče o práci v institucích EU je určená informace Jak úspěšně absolvovat konkurz do institucí EU.

Dotazy můžete zasílat na e-mailovou adresu nkm@mzv.cz. Prostřednictvím této adresy probíhá i veškerá další korespondence mezi uchazeči a Národním kontaktním místem.

přílohy

Kariéra v Eu - Informační materiál 97 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

OSN - stručná charakteristika, personální politika 95 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

OBSE - personální politika 115 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

NATO 95 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

EU - otázky a odpovědi 290 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

Kariéra v EU - návod 222 kB pdf (Acrobat dokument) 31.5.2017

.