по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lázeňský a léčebný turismus v České republice tématem workshopu v Almaty

Dne 5. února 2020 se v Almaty uskutečnily prezentace a B2B jednání českých lázní, spa hotelů a klinik s kazachstánskými partnery a tour operátory. Akce byla organizována agenturou Spa Medical Travel ve spolupráci s destinační agenturou Karlovarského kraje „Živý kraj“ a agenturou pro podporu cestovního ruchu CzechTourism. Záštitu akci udělil hejtman Karlovarského kraje a zúčastnilo se jí na několik desítek kazachstánských partnerů z oblasti lázeňství a léčebného turismu.

První mezinárodní workshop ALL ABOUT HEALTH v Almaty zahájil český velvyslanec Rudolf Hykl. Ve svém proslovu zmínil oblíbenost českých lázní, zejména Karlových Var, rostoucí trend cestování Kazachstánců do ČR podpořený přímou leteckou linkou z Nur-Sultanu do Prahy a zjednodušení systému nabírání žádostí o víza.

V rámci prvního bloku se představily firmy z oboru cestovního ruchu, především lázeňské komplexy, z České republiky, Švýcarska, Německa, Španělska atd. Nejpočetnější skupinu tvořilo 7 firem z ČR, které představovaly nejznámější české lázně jako Karlovy Vary a Mariánské lázně. Akce pokračovala B2B jednáními a neformální večerní diskuzí.

 Akce se zúčastnilo několik desítek kazachstánských partnerů


Akce se zúčastnilo několik desítek kazachstánských partnerů

Zájem o cestování do České republiky v posledních letech razantně roste. V minulém roce Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu vydalo přes 20 tisíc krátkodobých schengenských víz. ČR je Kazachstánci oblíbená nejen jako lázeňská a turistická destinace, též jako země vhodná pro investice do nemovitostí a  žádané vzdělávací centrum kazachstánských vysokoškolských studentů.

 

Zpracovala: Olga Kalinová