по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti pro české firmy na mezinárodním veletrhu obranného průmyslu KADEX 2022 v Kazachstánu

(Archivní článek, platnost skončena 18.02.2022.)

Ve dnech 25. - 28. 5. 2022 se po tříleté přestávce uskuteční v kazašském hlavním městě Nur-Sultanu 6. mezinárodní veletrh vojenské a letecké techniky KADEX 2022. Jedná se o největší veletržní akci nejen v Kazachstánu, ale i v celém regionu Střední Asie. Pro české firmy nabízíme možnost se akce účastnit za zvýhodněných podmínek v rámci PROPEDu MZV ČR a Ministerstva obrany ČR. Stánek ČR a účast firem bude zajištěna ve spolupráci s CzechTrade a AOBP.

Veletrh KADEX patří mezi nejvýznamnější specializovanou událost v této oblasti. Pravidelně se zde setkávají důležití hráči v oblasti nejen zbrojního průmyslu. Účast na této akci poskytuje českým firmám výbornou příležitost pro navázání důležitých kontaktů. Zároveň se jedná s o skvělou možnost pro české firmy, aby mohly své výrobky v této zemi prezentovat a seznámit se se specifiky středoasijského trhu. Veletrh se zaměřuje na následující produktové kategorie: zbrojní techniku, obranné systémy, letectví, zbrojní inženýrství a na navazující odvětví spojené se zbrojním průmyslem.

S ohledem na skutečnost, že české firmy patří mezi tradiční účastníky této akce, a pro české exportéry je v daném odvětví na trhu značný exportní potenciál, zajistilo Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu společně s agenturou Czechtrade v Almaty v rámci projektu ekonomické diplomacie možnost pro české firmy se tohoto veletrhu účastnit za finančně výhodnějších podmínek buď formou osobní účasti, nebo v podobě katalogové prezentace.  

Z prostředků PROPED je hrazena společná plocha o celkové výměře 55 m2. Při osobní účasti můžete využít služeb Czechtrade, mezi které patří zajištění vybavení stánku za zvýhodněných podmínek či osobní asistence během veletrhu a při jednáních s obchodními partnery. Ze strany Velvyslanectví ČR bude rovněž zajištěna organizace společenského podniku, na který bude možné pozvat i místní partnery.

V případě zájmu kontaktujte do 15. 2. 2022 pracovníky obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu prostřednictvím e-mailové adresy commerce_nur-sultan@mzv.cz, v kopii na ředitele zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty petr.jurcik@czechtrade.cz Více informací ohledně účasti též naleznete  pod tímto odkazem.