по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky cestování občanů ČR do/z Kyrgyzstánu

Níže uvádíme aktuální možnosti cestování občanů ČR do a z Kyrgyzstánu.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Podrobnosti o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

V návaznosti na přijetí Ochranného opatření (PDF, 698 KB) Ministerstva zdravotnictví ČR a aktualizovaného Sdělení (PDF, 241 KB) ze dne 4.1.2021  účinné od 7.1.2021, které stanovuje seznam zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19, upozorňuje Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu, že Kyrgyzstán aktuálně do tohoto seznamu nepatří. Podrobnosti naleznete zde.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Kyrgyzstán povolil dne 4.12.2020 vjezd do země všem cizincům a osobám bez občanství, kteří přijíždějí přes mezinárodní letiště Manas (Biškek), Oš, a Issyk-Kul. Podmínkou při vpuštění na palubu do letadla směřujícího do Kyrgyzstánu je potvrzení o absolvování negativního testu na COVID-19 ne staršího než 72 hod. Po příletu jsou negativní výsledky na COVID-19 též kontrolovány na místě. V případě objektivních příčin (zpoždění letadla apod.) cizinci mají možnost absolvovat test na místě.

3. DOPRAVA:

V lednu 2021 se létá z Biškeku do Istanbulu, Dubaje, Taškentu, Almaty a několika ruských mìst vč. Moskvy a Petrohradu. Funguje také vnitrostátní letecké spojení, MHD, autobusová a vlaková doprava.

4. OPATŘENÍ:

V Kyrgyzstánu nadále platí režim výjimečné situace a karanténa v některých oblastech. S ohledem na stabilizaci situace s nárůstem nakažených COVID-19 se karanténní opatření na většině území postupně v průběhu prosince 2020 zmírňovala. Od 1. prosince 2020 jsou v Biškeku a Oši otevřena kina, food courty, internet a PC kluby. Nadále platí zákaz na pořádání rodinných, smutečních, slavnostních, sportovních a jiných společenských akcí. Od 8. prosince je obnoven provoz školek a specializovaných škol. Restaurace mohou být obsazeny až do 50 % kapacity. Po zimních prázdninách se v průběhu ledna 2021 studenti ve většině škol vrátí k tradičnímu režimu výuky.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví Kyrgyzstánu, informace ke COVID-19 ZDE
Aktuální oficiální data o počtu nakažených v Kyrgyzstánu ZDE

MZV ČR důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.