по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika úspěšná na Mistrovství světa v požárním sportu v Kazachstánu

Reprezentace České republiky dosáhla vynikajících výsledků na Mistrovství světa v požárním sportu, které se konaly od 31.8. do 6.9.2021 v kazašské Karagandě. V kategorii mužů skončila ČR celkově na 2. místě a v kategorii žen na místě 3.

Mistrovství světa v požárním sportu je organizováno každoročně federací The International Sport Federation of Fire Fighters & Rescuers a zahrnuje soutěže ve výstupu na cvičnou věž, běh na 100 metrů s překážkami, štafetu 4x100 metrů a požární útok. Čeští reprezentanti získali v kategorii mužů zlatou medaili v běhu na 100 metrů s překážkami, 2. místo v požárním útoku a 3. místo ve štafetě 4x100 metrů. Ženy se staly mistryněmi světa v požárním útoku.

České sportovce podpořil svojí návštěvou velvyslanec ČR v Kazachstánu Rudolf Hykl, který se zároveň setkal s vedením delegace a kazašskými organizátory mistrovství světa. Českou účast na Mistrovství světa zastřešuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Galerie


Mistrovství světa v požárním sportu 2021 v Kazachstánu / Чемпионнат мира по пожарно-спасательному спорту 2021 в Караганде