по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velvyslanectví spoluorganizátorem charitativní sbírky diplomatického sboru v Kazachstánu

České velvyslanectví se stalo spoluorganizátorem dobročinné sbírky diplomatického sboru, která pod názvem „ASA Charity Drive 2020“ probíhala ve dnech 11. listopadu až 2. prosince 2020 v hlavním městě Kazachstánu. Akci organizovala Asociace manželek velvyslanců sídlících v Nur-Sultanu (ASA) a nashromáždila několik set kg potravin, hygienických potřeb a oblečení, včetně 7 mil. Tenge (v ekvivalentu 400 tis. Kč) v hotovosti pro podporu žen a dětí v Kazachstánu ocitnuvších se v nouzi. Do sbírky, které se zúčastnilo na 38 velvyslanectví a řada soukromých sponzorů a individuálních dárců, přispěli též významnou měrou osobními dary zaměstnanci velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu. Funkci prezidentky ASA vykonává manželka velvyslance ČR.

Získané dary a finance byly rozděleny mezi nevládní organizace působící v hlavním městě Nur-Sultanu a jeho okolí a v oblasti regionálního centra Karaganda. Finanční příspěvky, stejně jakož materiální dary, obdržela i kancelář Červeného půlměsíce, charitativní organizace Sestry Matky Terezy, dětské domovy, domov důchodců a útulek pro opuštěná zvířata. Rezidence velvyslance ČR byla, společně s velvyslanectvím Spojených států amerických a Delegací EU, jedním ze tří sběrných míst, kam mohla velvyslanectví v průběhu sbírky přinášet své příspěvky.  Formát dobročinné sbírky byl v letošním roce zvolen vzhledem k opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií, kvůli nimž nebylo možné uspořádat tradiční charitativní bazar.

Charitativní akci podpořilo i Ministerstvo zahraničních věcí Kazachstánu. Manželka náměstka ministra zahraničí paní  Guldana Zhailau se 3. prosince 2020 zúčastnila vyhodnocení této originální dobročinné akce, která se v hlavním městě Kazachstánu stala předmětem zájmu jak sdělovacích prostředků, tak i širší veřejnosti.

Mediální výstup v Astana Times

Galerie


ASA Charity Drive 2020